تنظیم مناسب ترموستات یخچال و فریزر موجب کاهش برق مصرفی می شود

در پانزدهمین قسمت برنامه رادیوئی پرتو که از صدای مرکـز سمنـان پخش شد، در خصـوص راهکارهای مدیریت بهینه مصرف برق در یخچال و فریزر مطالب آموزشی ارائه شد. کارشناس شرکت توزیع برق استان در بخش کارشناسی این برنامه گفت: پرهیز از باز و بسته کردن درب یخچال و فریزر، تعویض به موقع نـوار لاستیکی درب […]

در پانزدهمین قسمت برنامه رادیوئی پرتو که از صدای مرکـز سمنـان پخش شد، در خصـوص راهکارهای مدیریت بهینه مصرف برق در یخچال و فریزر مطالب آموزشی ارائه شد.

کارشناس شرکت توزیع برق استان در بخش کارشناسی این برنامه گفت: پرهیز از باز و بسته کردن درب یخچال و فریزر، تعویض به موقع نـوار لاستیکی درب آنها، عدم قراردادن هرگونه قوطی و وسایل سنگین برروی درب این لوازم که موجب اِشغال بی مورد فضای داخلی شده و افزایش انرژی را به دنبال خواهد داشت، به عنوان برخی نکات در راستای مدیریت بهینه مصرف برق در یخچال و فریزر به شمار می روند.

محمدعلی نصیری افزود: تنظیم صحیح و به هنگام ترموستات یخچال و فریزر که عدم توجه به این امر موجب فاسدشدن و یا یخ زدگی موادغذایی و اتلاف انرژی در این لوازم خواهد شد، بنابراین دمای مناسب برای فریزر می بایست بین 15 تا 18 درجه زیر صفر و یخچال نیز بین چهار تا شش درجه بالای صفر تنظیم شود.

وی اضافه کرد: دقت به بسته شدن کامل درب یخچال و فریزر و مرغوبیت و چسبندگی نوار لاستیکی آنها، یکی از مهم ترین عواملی است که باید در هنگام خرید این لوازم به آن توجه نمود.

گفتنی است: “خانم اعرابی” از شهرستان سمنان با ارسال متنی تحت مضمون “هنگام ترک منزل، وسایل برقی را از پریز خارج کنیم” به قید قرعه برنده مسابقه بهترین جمله پیرامون مدیریت بهینه مصرف برق معرفی شد