قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی در کمیسیون کشاورزی استان عنوان کرد:

تمهیدات لازم برای مدیریت اضطراری پیک بار کشاورزان فراهم شده است

 قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی در نشست کمیسیون کشاورزی که در اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد، برنامه های مدیریت اضطراری بار شبکه و پیک برق را برای نمایندگان کشاورزان استان تشریح کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی؛ قائم مقام این شرکت در این نشست، ضمن تقدیر از کشاورزان استان که با مدیریت مصرف برق در سال های گذشته این شرکت را در گذر موفق از پیک بار برق همراهی کرده اند، گفت: خوشبختانه کشاورزان استان همراه با سایر مشترکان کمک شایانی به گذر موفق از پیک برق تابستان در سال گذشته داشته اند که امیدوار هستیم که این همراهی با استفاده درست و بهینه از انرژی در استان تداوم داشته باشد.

مهندس “مجید زاهدی نیا” افزود: یکی از دغدغه های این شرکت کمک به جهش تولیدات کشاورزی در استان با استفاده از روش های نو در مدیریت مصرف برق و کنترل پایداری شبکه است، در همین راستا با برگزاری نشست های تخصصی خود برنامه های ویژه ای برای مدیریت بهنیه انرژی در دست اقدام دارد.

وی با بیان این که این شرکت با احداث ۱۶ کیلومتر شبکه فشار متوسط ۳۲ مرکز پمپاژ آب شرب را تامین برق کرده است، تاکید کرد: برای اجرای این پروژه ها در استان بیش از ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبار صرف شده است تا تنش آبی استان برطرف شود.

قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی در پایان با بیان این که پیک برق تابستان جاری شروع شده است و مدیریت بار شبکه برای استمرار پایداری برق از اهمیت ویژه ای برخوردار است، همه تمهیدات لازم برای کشاورزان استان و کمک به مشکلات آن ها اندیشیده شده است.

در این نشست هم چنین مدیر دفتر مدیریت مصرف این شرکت نیز خواستار توجه همه مشترکان به مقوله مدیریت مصرف شد تا علاوه بر پایداری شبکه برق استان، هیچ گونه خللی در تامین برق مستمر به مشترکان وجود نیاید.

مهندس “محمد صدقی” افزود: شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی آماده ارائه مشاوره های لازم به منظور مدیریت بهینه مصرف برق برای همه کشاورزان استان است.

در این نشست هم چنین نمایندگان کشاورزان استان به مشکلات خود در حوزه آب و برق پرداختند و علاوه بر قطع برق زمین های کشاورزی که دارای چاه آب غیر مجاز هستند، خواستار تسریع در روند حل مشکلات اداری و سازمانی خود شدند.