تقویت اعتبارات سد نرماب در سال ۱۴۰۰

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان در دیدار با امام جمعه شهرستان مینودشت، با بیان اینکه سرانه آب در استان گلستان برای هر فرد کمتر از ۱۲۵۰  متر مکعب در سال است، اظهار کرد: گلستان با مقوله سیل نیز گره خورده است و از سال ۸۰ همواره سیل های با دبی بالا در استان […]

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان در دیدار با امام جمعه شهرستان مینودشت، با بیان اینکه سرانه آب در استان گلستان برای هر فرد کمتر از ۱۲۵۰  متر مکعب در سال است، اظهار کرد: گلستان با مقوله سیل نیز گره خورده است و از سال ۸۰ همواره سیل های با دبی بالا در استان داشته ایم و باید همواره استان تمهیدات لازم را در این زمینه داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس سید محسن حسینی با بیان اینکه سد نرماب که مهم ترین طرح عمرانی استان است، سال گذشته با تقویت اعتبارات پیشرفتی مناسب داشت و امیدواریم در انتهای اردیبهشت ۱۴۰۰ آبگیری اولیه آن آغاز شود.
وی افزود: ساخت خانه های روستای جنگلده بالا از سال گذشته آغاز شده است و هم اکنون ۶۱ خانه در مراحل نهایی است و فازهای بعدی نیز آغاز شده است.
مهندس حسینی بیان کرد: همه تلاش شرکت آب منطقه ای استان این بوده است که هم در این جابجایی نظر مردم جلب شود و هم سرعت و کیفیت کار بالا باشد.
وی تصریح کرد: سد ۱۸ آیتم دارد که همزمان در حال انجام است و پیشرفت خوبی دارد وتاکنون حدود ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان بیان کرد: یکی از مهم ترین دغدغه های ما این است که مسائل آب را به عنوان فرهنگ عمومی در جامعه نهادینه کنیم و در این اقدام به کمک روحانیت عزیز که در این زمینه تجارب ارزنده ای دارند استفاده کنیم.
امام جمعه شهرستان مینودشت در این دیدار با تشکر از مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان بیان کرد: مسئولان همواره باید به گونه ای اقدام کنند که دعای خیر مردم همراه شان باشد و حل مشکل مسلمانان ثواب بسیار بالایی دارد.
حجت الاسلام رضا کشیری افزود: اسراف در کشور در بخش های مختلف بیداد می کند و استفاده از چاه های غیر مجاز به مثابه اسراف و دزدی است که در قبال هموطنان مان انجام می شود.
وی با بیان اینکه نتیجه اینهمه برداشت های غیر مجاز از آب و خاک این است که هم چشمه های آب و هم چاه ها در استان خشک شده است واین همه خسارت سنگینی برای کشور است.
امام جمعه شهرستان مینودشت تصریح کرد: وظیفه اخلاقی و شرعی ما این است که این موارد درست مصرف کردن آب را به جامعه یادآوری کنیم ونگذاریم در این زمینه خلافی رخ دهد.
وی با تشکر از اقدامات شرکت آب منطقه ای استان در سد نرماب اظهار کرد: بدون همکاری همه جانبه کشور آباد نمی شود و امیدواریم سد هم در زمان مقرر به آبگیری و در نهایت به بهره برداری برسد و تلاش شود حقی از مردم ضایع نشود.