تقدیر از آبفا شیراز 

 اقدامات پیشگیرانه و نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برنامه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در شرکت آب و فاضلاب شیراز مورد تقدیر و تشکر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز، احمد رضازاده، رئیس مرکز بهداشت شهرستان شیراز- شهدای والفجر با ارسال نامه ای از اقدامات […]

 اقدامات پیشگیرانه و نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برنامه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در شرکت آب و فاضلاب شیراز مورد تقدیر و تشکر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز، احمد رضازاده، رئیس مرکز بهداشت شهرستان شیراز- شهدای والفجر با ارسال نامه ای از اقدامات پیشگیرانه شرکت آب و فاضلاب شیراز و نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمینه  پیشگیری از ویروس کرونا تقدیر کرد.

در متن این تقدیرنامه آمده است: در اجرای مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، طبق بازدید و ارزیابی مشترک واحد بهداشت حرفه‌ای این مرکزبه همراه بازرس فرماندار از مدیریت شرکت آب و فاضلاب شیراز جهت اقدامات پیشگیرانه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برنامه پیشگیری از ویروس کرونا تقدیر و تشکر بعمل آمد.

گفتنی است از نخستین روزهای هشدار مسئولان بهداشت درزمینهٔ شیوع ویروس و لزوم مقابله با کرونا، اقدامات و فعالیت‌های پیشگیرانه مختلفی در سطح شرکت برای حفاظت و ایمنی کارکنان، حفظ کیفیت و بهداشت آب، حفاظت و پیشگیری از آلودگی تأسیسات و  پایداری و استمرار خدمات به مشترکان  روزانه در حال انجام است.

برپایی ایستگاه تست کووید ۱۹ در ساختمان اداری و انجام تست غربالگری همه کارکنان توسط آزمایشگاه خصوصی مورد  تایید علوم پزشکی شیراز، ساخت و نصب حوضچه حاوی مواد ضدعفونی، اقدام به نصب و راه‌اندازی هفت‌دستگاه ضدعفونی‌کننده پدالی در مبادی ورودی ساختمان‌های آبفا شیراز، ضدعفونی مستمر راهروها و سرویس‌های بهداشتی و دفاتر خدمات مشترکین که در ارتباط مستقیم با ارباب‌رجوع و مشترکان هستند، تهیه و توزیع روزانه و مستمر ماسک، دستکش و مایع ضدعفونی‌کننده برای کارکنان شرکت، تهیه دستگاه تب‌سنج و پایش و اندازه‌گیری تب کارکنان و مراجعه‌کنندگان در هنگام ورود به شرکت از دیگر اقدامات آبفا شیراز برای مقابله با این ویروس مهلک است.

چاپ و نصب برنوشته‌های آموزشی همراه با طراحی روش‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در سطح شرکت و مناطق برای دسترسی  مراجعه‌کنندگان، تهیه بروشور و بنر و استند با محوریت کرونا، درج مطالب آموزشی در خصوص کرونا ویروس در پایگاه خبری، تعطیلی تمرینات ورزشی، حذف ثبت اثرانگشت در تردد کارکنان، لغو جلسات، نشست‌ها، کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی و…، به تعویق انداختن همایش‌ها و کلاس‌های آموزشی، ممنوعیت خدمات آبدارخانه‌ها، حذف توزیع چای و استفاده از  فلاسک و لیوان یک‌بارمصرف،  تشویق و ترغیب همکاران جهت اجتناب از سفرهای غیرضروری و تهیه بنر جهت اطلاع‌رسانی در سطح ستاد و امورات و ادارات تابعه از دیگر فعالیت‌های شرکت درزمینهٔ پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا است.

جاری‌سازی دورکاری در بخش‌های غیرعملیاتی و انجام فعالیت‌ها با حداقل کارکنان پاسخگو در شرکت آب و فاضلاب شیراز از زمان شیوع کرونا ویروس اجرا می‌شود. از دیگر اقدامات آبفا شیراز برای مقابله با این ویروس مهلک تلاش جهت حذف مراجعات ارباب‌رجوع با توسعه سریع سامانه‌ها، نرم‌افزارها و پاسخگویی سریع به مکاتبات اداری، حذف مراجعات حضوری به‌منظور پیگیری نامه‌ها، تفویض اختیارات نظارت‌شده، توانمندسازی و آموزش مدیران برای تصمیم‌گیری سریع و درست در راستای حذف و یا کاهش مراجعات حضوری برای پیگیری امور می‌باشد.