تفاهم نامه همکاری بین شرکت آب منطقه ای و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان

در راستای اجرای پروژه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شیوه های حفاظت از منابع آب (داناب) و به منظور ایجاد و گسترش همکاری های فرهنگی، هنری، ادبی، آموزشی ، تفاهم‌نامه‌ای مابین شرکت آب منطقه ای کردستان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان به امضا رسید. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای […]

در راستای اجرای پروژه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شیوه های حفاظت از منابع آب (داناب) و به منظور ایجاد و گسترش همکاری های فرهنگی، هنری، ادبی، آموزشی ، تفاهم‌نامه‌ای مابین شرکت آب منطقه ای کردستان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کردستان، جلسه امضای تفاهم نامه مابین شرکت آب منطقه ای کردستان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با حضور مدیر عامل، مدیرکل و جمعی از مدیران و معاونین طرفین روز سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ در دفتر مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان، برگزار گردید.
در این جلسه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان، ضمن قدردانی از مدیر کل و مجموعه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان به جهت همکاری و تعامل همیشگی، وضعیت منابع آبی استان را نگران کننده عنوان کرد و گفت: با توجه به کاهش بارندگی محسوس در سال گذشته، صرفه جویی در مصرف آب می بایست به یک وظیفه همگانی تبدیل شود و نوجوانان می توانند به عنوان مروجین فرهنگ صحیح استفاده از آب در خانواده، مهمترین نقش را داشته باشند.
وی افزود: ما به این باور داریم که آموزش در سنین پائین تاثیرگذارتر و ماندگارتر است و این شرکت طی دو سال گذشته به صورت جدی تر نسبت به اجرای طرح داناب و گسترش سواد آبی اقدام نموده و خوشبختانه موفق به کسب رتبه اول در سطح کشور نیز گردیده است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان ارتقاء سطح سواد آبی و صیانت از منابع آب را موضوعی مهم دانست و اظهارداشت: یکی از هدف مهم این شرکت ترویج فرهنگ شیوه های مدیریت و صیانت از آب است و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان نیز بعنوان سازمان فرهنگی می تواند در این زمینه همچون همیشه اقدامات تاثیرگذار و مهمی را به انجام رساند.
مهندس آریانژاد ضمن اشاره به اهداف امضای تفاهم نامه اظهار داشت: امیدواریم پس از انعقاد این تفاهم نامه بتوانیم با استفاده از توانایی ها و امکانات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیش از پیش در جهت نهادینه کردن و رشد فرهنگ بهینه سازی مصرف آب، اقدامات شایسته تری انجام دهیم.
در ادامه مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان نیز ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان و قدردانی از مدیر عامل و مجموعه شرکت آب منطقه ای کردستان بدلیل تعامل و اعتماد در همکاری، عنوان کرد: براساس تعاملات صورت گرفته شرکت آب منطقه ای با کانون، امروزه مربیان و همکاران با اهمیت حفاظت از منابع آب آشنا هستند.
سهیلا شیخی به اهمیت پرورش استعداد کودکان اشاره کرد و افزود: اقدامات کانون خارج از محدوده شعار است و هدف ما به فعلیت در آوردن استعدادهای کودکان نوجوانان است.
در ادامه مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، تولید محتوا برای صرفه جویی در مصرف آب از طریق هنر را تاثیر گذار عنوان کرد و افزود: تولید محتوا و آموزش مربیان در مرحله اول کار، ضرورت دارد و با توجه به شیوع ویروس کرونا می تواند برای این منظور از ظرفیت فضای مجازی نهایت بهره را برد.
وی افزود: ما امروز به نقاط مشترک و مثبتی مابین کانون و شرکت آب منطقه ای استان دست یافتیم و فرهنگ سازی و ترویج شیوه های صحیح مصرف آب را یک ضرورت میدانیم.
در خاتمه جلسه مهندس مومن پور معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کردستان نیز به اهمیت انعقاد تفاهم نامه با محوریت فرهنگ سازی شیوه های مدیریت مصرف آب، اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه حدود ۹۵ درصد مصرف آب استان به بخش کشاورزی اختصاص دارد، این شرکت برنامه های مدیریتی سالیانه ای برای امر فرهنگ سازی در حفاظت و صیانت از منابع آب دارد که با امضای تفاهم نامه حاضر، میتوان گام های مثمرثمرتری در این خصوص برداشت.