تفاهم نامه همکاری بین برق منطقه ای کرمان وپارک علم و فناوری

تفاهم نامه همکاری بین برق منطقه ای کرمان و پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به امضا رسید.

به گزارش برقاب : به نقل از روابط عمومی برق منطقه ای کرمان و پارک علم و فناوری در جلسه ای که برای تفاهم نامه برگزار شد، مدیرعامل برق منطقه ای کرمان رسالت صنعت برق را تامین برق مطمئن و پایدار برای مردم دانست و گفت: صنعت برق از نظر فناوری و خدماتی که به مردم و به صنعت ارائه می دهد در دنیا به عنوان پیشران صنایع دیگر مطرح است؛ اگر برق را از خدمات زیرساختی خارج کنیم تمام صنایع و فناوریها از مدار خارج می شوند و در حوزه پیشران نیز بسیاری از فناوریهایی که توسعه یافته، ناشی از صنعت برق است. تفاهم نامه
حمیدرضا حبیبی افزود: با توجه به ناترازی که در تولید و مصرف در صنعت برق وجود دارد باید به سمت بهره وری، یافتن و بکارگیری روشهای نوین گام برداریم و تحریم هایی که به صنعت برق تحمیل می شود موجب شده توجه به بحث دانش بنیانها و تحقیق و توسعه بیشتر شود.
وی با اشاره به این نکته که همکاری خوبی با دانشگاه باهنر، هایتک و مجموعه دانش بنیان انجام دادیم اظهار داشت: در نمایشگاه صنعت برق از ١۴ طرح برگزیده در سطح کشور دو طرح مربوط به برق منطقه ای کرمان بود و افتخاری برای ما است که به کمک مجموعه دانش بنیان انجام شد و امیدواریم کاری که با انعقاد این تفاهم نامه انجام می شود موجب حمایت بیشتری از دانش بنیان ها شود. مهندس حبیبی افزود: استان کرمان جایگاه خوبی از نظر مهندسی و دانش بنیان دارد و امیدواریم این جایگاه تقویت شود و تا جایی که به عنوان یک شرکت دولتی قوانین و مقررات اجازه دهد سعی می کنیم از دانش بنیانها حمایت کنیم وخوشبختانه در کشور قوانین خوبی در حیطه دانش بنیان وجود دارد که به این موضوع کمک می کند.
در این جلسه فرشید کی نیا رئیس پارک علم و فناوری ضمن معرفی وظایف پارک علم و فن آوری اظهار امیدواری کرد این تفاهم نامه منشاء خیری برای شرکتهای دانش بنیان بوده و با کمک این شرکتها به حل مسائل مبتلابه برق منطقه ای کرمان، در میان مدت بتوانیم فناوری مورد نیاز را بومی سازی کنیم.
گفتنی است این تفاهم نامه به منظور برقراری ارتباط منظم، هدفمند و اثربخش بین پارک علم و فناوری و شرکت برق منطقه ای کرمان و بهره گیری از ظرفیت های مختلف علمی، تحقیقاتی، فناوری، تجهیزاتی،آزمایشگاهی، کارگاهی، کتابخانه ای و امکانات بالفعل طرفین در جهت رفع نیازها و مشکلات و توسعه ملی و بالا بردن سطح کیفی محصولات، تجهیزات، خدمات و کالای مورد استفاده در صنعت برق مطابق استانداردهای ملی و بین المللی و تسریع روند تبدیل ایده به محصولات و خدمات مورد نیاز صنعت برق و حمایت از شرکت های دانش بنیان منعقد شد.