تفاهمنامه تأمین مالی احداث انرژی های تجدیدپذیر

سرپرست معاونت سیاستگذاری اقتصادی وزارت اقتصاد با اشاره به اینکه قرار است بخشی از منابع تبصره 18 قانون بودجه طی تفاهم نامه‌ای صرف بهینه سازی و تولید انرژی های تجدید پذیر شود، گفت: این اقدام در اصلاح ناترازی‌‌های انرژی، ناترازی‌های کلان اقتصادی و کنترل تورم تأثیر بسزایی دارد.
به گزارش برقاب: تفاهمنامه تأمین مالی احداث و بهره برداری از انرژی‌های تجدیدپذیر به اصلاح ناترازی های انرژی کمک می‌کند

سیدعلی روحانی معضل جدی امروز کشور را ناترازی انرژی عنوان کرد و افزود: این ناترازی انرژی در حوزه حامل‌های انرژی مانند گاز، بنزین و گازوئیل مشکل‌ساز شده و می‌تواند باعث کاهش منابع ارزی و منابع تبصره ۱۴ بودجه ناشی از واردات بنزین و گازوئیل باشد.

وی ادامه مطلب تفاهمنامه تأمین مالی گفت این ناترازی‌ها در حوزه ارز و بودجه به دلیل وضعیت مصرف بالای انرژی عملا بر تورم تاثیرگذار است.
به گفته سرپرست معاونت سیاست گذاری اقتصادی وزارت اقتصاد و دارایی، امضای تفاهم‌نامه تأمین مالی برای احداث و بهره‌برداری از ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر و ۱۰۰ مگاوات بهره‌وری انرژی برق، از این نظر که اقدامات مؤثری برای بهینه‌سازی مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر صورت می‌گیرد اثرات ملموسی در اقتصاد کلان خواهد داشت.
روحانی با بیان اینکه اجرایی شدن این تفاهم حتما در کنترل تورم موثر است، گفت: این اقدام، ناترازی بودجه و ناترازی‌های ارزی و انرژی را کاهش می‌دهد، بنابراین از منظر ورود وزارت اقتصاد علاوه بر اشتغال زایی و تولید ملی به اصلاح ناترازی‌های کلان اقتصادی کشور هم کمک می‌کند.