تشریح وضعیت شبکه برق خوزستان

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه خوزستان، محمود دشت بزرگ با بیان اینکه روز خبرنگار (17 مرداد) فرصتی است تا از تلاشگران عرصه رسانه که حلقه واسط بین حاکمیت و مردم است تشکر و قدردانی کرد، گفت: فعالین عرصه رسانه پل ارتباطی سازمان ها با مردم هستند و ضمن انعکاس اخبار و دستاوردهای […]

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه خوزستان، محمود دشت بزرگ با بیان اینکه روز خبرنگار (17 مرداد) فرصتی است تا از تلاشگران عرصه رسانه که حلقه واسط بین حاکمیت و مردم است تشکر و قدردانی کرد، گفت: فعالین عرصه رسانه پل ارتباطی سازمان ها با مردم هستند و ضمن انعکاس اخبار و دستاوردهای بخش های مختلف نقش سخنگوی مردم را نیز بر عهده دارند و کم و کاستی ها را اطلاع رسانی می کنند.

وی بیان کرد: در سالیان اخیر بحث مدیریت مصرف یکی از راهبردهای اساسی صنعت برق کشور بوده و نقش کلیدی در این مساله را رسانه ها بر عهده داشته اند و همکاری آنها با این این شرکت باعث شده تا رتبه اول مدیریت مصرف در کشور را استان خوزستان کسب کند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با ارائه گزارشی از وضعیت صنعت برق استان؛ گفت: با وجود اینکه در چند ماه گذشته بحث بیماری کرونا باعث کند شدن روند فعالیت ها شده بود اما نیروهای صنعت برق همانند کادر درمان در آمادگی کامل بودند و همین هم موجب شد تا در بحث برق رسانی خللی وارد نشود.

دشت بزرگ تصریح کرد: با همه اقدامات انجام شده خاموشی های ناخواسته کوتاه مدتی نیز در شبکه رخ داده است که به دلیل دماهای بالای 50 درجه و ماندگاری دو هفته ای آن در استان و مصرف بالای برق بوده که باعث آسیب به تجهیزات شده است.

وی با بیان اینکه شبکه برق استان قدیمی و فرسوده بوده و کار نوسازی و افزایش ظرفیت شبکه برق در استان از سال های قبل شروع شده و در حال انجام است؛ افزود: خوزستان در بحث توسعه زیرساخت های برق به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده بود که با شروع تحریم ها، نوسان قیمت ارز و بیماری کرونا، روند نوسازی دچار مشکلاتی شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان بیماری کرونا و تعطیل شدن فعالیت ها در کشور را یکی دیگر از دلایل وقفه در اتمام پروژه های اولویت دار شرکت برای تابستان 99 اعلام و افزود: مساله دیگر معارضین و نبود زمین برای ساخت پست های برق به ویژه در شهر اهواز است، به طور مثال پست  400 کیلو ولت شهید نیاکی که می تواند برق شهر اهواز را پایدار کند و همه اقدامات اولیه آن انجام شده چند سال است که معطل زمین مانده و حتی دستگاه های دولتی که زمین در اختیار دارند به اندازه کافی همکاری نمی کنند.

دشت بزرگ خاموش نشدن برق در بلایای گذشته استان مانند سیل را نشانی از اقدامات انجام شده توصیف و تاکید کرد: محدودیت هایی وجود دارد و صنعت برق نیز متاثر از وضعیت کلی کشور دچار مشکلاتی شده است اما تمام تلاش ها صورت می گیرد تا شهروندان از بابت تامین برق نگرانی نداشته باشند.

وی گفت: ارتباط دو سویه با رسانه ها از اولویت های شرکت برق منطقه ای خوزستان است و از حمایت ها و انتقادهای صورت گرفته و دغدغه های اهالی رسانه تشکر می کنیم.