تشریح فعالیت‌های پایگاه شهید سامعی در سال گذشته

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی شرکت برق منطقه‌ای یزد فعالیت‌های این پایگاه را در سال گذشته تشریح کرد. سیدرضا حسینی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی شرکت برق منطقه‌ای یزد در ابتدا با اشاره به مبادله تفاهم‌نامه حفظ و حراست از تاسیسات برق با دفتر حراست و امور محرمانه، هدف از عقد […]

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی شرکت برق منطقه‌ای یزد فعالیت‌های این پایگاه را در سال گذشته تشریح کرد.

سیدرضا حسینی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی شرکت برق منطقه‌ای یزد در ابتدا با اشاره به مبادله تفاهم‌نامه حفظ و حراست از تاسیسات برق با دفتر حراست و امور محرمانه، هدف از عقد این تفاهم‌نامه را حفظ و حراست از تجهیزات، تاسیسات و جلوگیری از ورود به حریم خطوط انتقال برق دانست.

وی ادامه داد: پایگاه مقاومت بسیج شرکت با هزینه کمتر از 1 درصد مبلغ قرارداد پیمانکاری و با استفاده از پتانسیل بسیجیان داوطلب و آموزش دیده شرکت، این مهم را انجام میدهد.

تشریح اقدامات کانون بسیج مهندسین و متخصصین پایگاه بسیج شهید سامعی

حسینی همچنین به بیان برنامه‌های علمی و تحول اداری این پایگاه پرداخت و تشکیل کانون بسیج مهندسین و متخصصین را از جمله این برنامه‌ها دانست.

وی ادامه داد: طراحی و ساخت ۴ تیپ برج جدید، پیشنهاد ایجاد رشته تحصیلی جدید برق- شاخه اتوماسیون و برنامه‌ریزی جهت آموزش حرفه‌‌ای نیروی انسانی از جمله دستاورد‌های کانون بسیج مهندسین و متخصصین پایگاه بسیج شهید سامعی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد است.

تشکیل کارگروه کنترل پیک بار مصرف برق با مدیریت فرمانده پایگاه، برگزاری همایش‌ها و حضور در جلسات مدیریت مصرف با حضور فرماندهان و اعضای شورای پایگاه‌های مقاومت بسیج دستگاه‌های اجرایی استان از دیگر فعالیت‌های پایگاه مقاومت بسیج شهید سامعی در حوزه مدیریت مصرف بوده است.

تشکیل صندوق مودت کارکنان شرکت برق منطقه ای یزد

حسینی تشکیل صندوق مودت پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی را از دیگر فعالیت‌های انجام شده در سال گذشته دانست و کمک بلاعوض به همکاران درگیر بیماری صعب العلاج، کمک به حوادث غیرمترقبه کشوری، کمک بلاعوض به همکاران در صورت فوت اقوام درجه یک آن‌ها و کمک به ازدواج همکاران مجرد یا فرزندان همکاران را از اهداف تشکیل این صندوق ذکر کرد.

وی افزود: در این صندوق مقرر شد ماهیانه مبلغ 45 میلیون ریال از حقوق 450 نفر از همکاران کسر گردد و برای انجام کمک‌های خیرخواهانه در اختیار صندوق مودت پایگاه قرار گیرد.

وی در ادامه به تشریح عملکرد صندوق قرض‌الحسنه امام رضا (ع) با334  نفر عضو پرداخت و بیان کرد: در سال گذشته تسهیلات قرض‌الحسنه از محل جمع‌آوری پس‌انداز اعضا به مبلغ 15 میلیارد و 820 میلیون ریال  به ۱۶۰ نفر از اعضا با اقساط ۲۴، ۲۵ و ۳۲ ماهه و مبلغ 5 میلیارد و 723 میلیون ریال به صورت مساعده به 337 نفر پرداخت شد.

برگزاری کارگاههای تخصصی آموزشی توسط پایگاه شهید سامعی

برگزاری کارگاه‌های آموزشی سواد رسانه‌ای و برگزاری کارگاه‌های آموزشی فضای مجازی و امنیت سایبری در شرکت برق منطقهای یزد نیز از جمله فعالیتهای پایگاه مقاومت بسیج شهید سامعی در حوزه فاوا و فضای مجازی است.

تشریح برنامه‌های بسیج سازندگی پایگاه

این مقام مسئول همچنین به تشریح فعالیت‌های انجام‌شده در حوزه بسیج سازندگی این پایگاه پرداخت و تصریح کرد: از جمله این اقدامات اعزام یک دستگاه خودرو پیکاپ به همراه راننده به مدت ۱۰ روز جهت خدمت‌رسانی و کمک به مناطق سیل‌زده استان خوزستان و واریز مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال برای کمک به این سیل‌زدگان، جمع‌آوری کمک‌های نقدی همکاران نوع دوست شرکت به مبلغ ۶۹ میلیون ریال جهت مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان، مبلغ ۴۵ میلیون ریال جهت کمک به خانواده همکاران بازنشسته مبتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج و تهیه تعداد 20 هزار بطری نیم لیتری آب شرب جهت زائرین اربعین حسینی (ع) است.

فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی پایگاه مقاومت بسیج شهید سامعی

برگزاری جلسات قرائت زیارت عاشورا و حلقه طیبه صالحین در منزل همکاران شاغل و بازنشسته شرکت برق منطقه‌ای یزد و پارک‌ها و بوستان‌های سطح شهر به‌صورت دو هفته یک‌بار، جلسات هیئت منتظران موعود به‌صورت ماهیانه و همچنین برگزاری حلقه‌های صالحین خاص و عام؛ از جمله برنامه‌های سال گذشته بوده است.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید سامعی شرکت برق منطقه‌ای یزد، ضمن اشاره به همکاری در برگزاری جشن انقلاب در بهمن ماه سال گذشته، برگزاری جلسات منظم شورای هماهنگی فرماندهان پایگاه‌های بسیج صنعت آب و برق استان، حضور فرمانده، اعضای شورا و بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی در همایش‌ها و جلسات حوزه بسیج ادارای به‌صورت ماهانه و شرکت بسیجیان این پایگاه در راهپیمایی‌ها و گردهمایی‌ها، برپایی ایستگاه صلواتی در راهپیمایی‌ ۲۲بهمن هر سال و برگزاری نشست تحلیل سیاسی مسائل روز را از دیگر برنامه‌های این پایگاه عنوان کرد.

حسینی دیدار مدیرعامل با خانواده‌های معظم شهدا و عطرافشانی قبور مطهر شهدا در مناسبت‌های ملی را از برنامه‌های امور ایثارگران پایگاه اعلام و تصریح کرد: برگزاری مراسم تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران صنعت آب و برق استان، رونمایی از کتاب خاطرات رزمندگان شرکت برق منطقه‌ای یزد، برگزاری گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، دیدار مدیران عامل و جمعی از بسیجیان صنعت آب و برق استان یزد با خانواده‌های شهدا از اقدامات شاخص این بخش در سال گذشته است.

وی شرکت در گروه‌های تعالی، همایش عفاف و حجاب و کسب مقامهای ورزشی توسط خواهران بسیجی را فعالیت‌های امور بانوان برشمرد.

برگزاری برنامههای اردویی و گردشگری پایگاه شهید سامعی در طول سال

وی اعزام ۴۷ نفر از همکاران شرکت و خانواده‌های آن‌ها به اردوی راهیان نور غرب را از برنامه‌های اردویی و گردشگری سالیانه دانست و گفت: در این بخش نیز گلگشت خانوادگی در منطقه ییلاقی غربالبیز شهرستان مهریز، اردوی فرهنگی تفریحی حلقه صالحین در سعیدآباد تفت، برگزاری اردوی کویرنوردی درمحل کمپ کویرنوردی‌آفتاب، برگزاری برنامه بازدید از معدن چادرملو و صعود به قله شیرکوه به میزبانی شرکت برق منطقه‌ای یزد از دیگر برنامه‌ها بوده است.

 

افتخارات کسب شده پایگاه شهید سامعی در سال گذشته

گفتنی است تقدیر فرمانده سپاه الغدیر استان یزد از کسب رتبه موفق‌ترین رده سپاه استان در جشنواره مالک اشتر استان یزد و اهدای نشان خادمی شهدا توسط فرمانده سپاه الغدیر استان برای مداومت در برگزاری اردوهای راهیان نور طی سالیان اخیر از افتخارات کسب شده این پایگاه است.