تشریح جامع وضعیت صنعت برق در تبریز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در دیدار با احمد علیرضا بیگی، نماینده ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نیرو با برنامه ریزی منسجم در بخش برق موفق شده از ایجاد مشکل برای مردم جلوگیری کند. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، در این دیدار گزارشی […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در دیدار با احمد علیرضا بیگی، نماینده ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نیرو با برنامه ریزی منسجم در بخش برق موفق شده از ایجاد مشکل برای مردم جلوگیری کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، در این دیدار گزارشی جامع از وضعیت صنعت برق در حوزه ی نمایندگی شهرستان تبریز، اسکو و آذرشهر توسط عادل کاظمی ارائه شد. در این گزارش وضعیت مشترکان و میزان مصرف انرژی در منطقه، اقدامات صورت گرفته توسط شرکت توزیع برق تبریز برای مدیریت و کاهش خاموشی های ناخواسته، برنامه ریزی و اجرای پروژه های مختلف در جهت بهبود فرایند خدمت رسانی و تامین برق مناطق به ارزش تقریبی 1200 میلیارد ریال به تفصیل تشریح شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در ادامه ی گزارش خود به تشریح شبکه ی برق از نظر پایداری در مقابل حوادث طبیعی و اقدامات صورت گرفته برای افزایش این پایداری پرداخت.
کاظمی با بیان اینکه این شرکت با بیش از یک میلیون و 15هزار مشترک، شهرهای تبریز، اسکو و آذرشهر و بخشی از شهرستان بستان آباد را پوشش می دهد افزود: تقریبا 35درصد مصرف مشترکان برق تبریز در بخش صنعتی، 34 درصد در بخش خانگی و مابقی در بخش های کشاورزی، اداری، تجاری و عمومی صورت می گیرد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون در برق تبریز، 7هزار مشترک سنگین در بخش صنعتی و کشاورزی وجود دارد، ادامه داد: در سایه ی تلاش همکاران، طی سال های اخیر، 4600 مشترک صنعتی را هوشمند کرده ایم و قادر به کنترل آنلاین مصارف مشترکین سنگین هستیم.
وی، نیاز مصرفی برق تبریز را 950 مگاوات عنوان کرد و با بیان اینکه وزارت نیرو در بخش مدیریت مصرف برق برنامه ی منسجمی دارد، افزود: با وجود اینکه در ایام پیک بار به سر می بریم، شاهد خاموشی و ایجاد مشکل برای شهروندان و مشترکان نبوده ایم و این در سایه ی برنامه ریزی منسجم در مدیریت بار شبکه و هماهنگی با صنایع در قالب تفاهمنامه های منعقده به تعداد 4330 مورد تحقق یافته است.
کاظمی تصریح کرد: با وجود مشکلاتی چون شیوع بیماری کرونا، تحریم ها، محدودیت های شدید اعتباری و میزان مطالبات بسیار بالا از مشترکان، با تلاش همکاران سعی کرده ایم کوچکترین عارضه ای به مردم وارد نشود.
وی در پایان گزارش خود به برخی مشکلات و چالش های اخیر شرکت توزیع نیروی برق تبریز اشاره کرد و افزود: مهمترین چالش های شرکت را معوقات برق مصرفی، شیوع ویروس کرونا و تاثیرات آن بر عملیات اجرایی، محدودیت های نقدینگی و ایجاد مشکلات در تامین خدمات و تجهیزات، مسایل مربوط به برق های غیردائم و مشکلات برق های غیرقانونی، مشکلات ناشی از تحریم ها و نوسانات شدید قیمت ها در بازار تشکیل می دهند.
وی با اشاره به اینکه قانون مقابله با انشعابات غیرمجاز در سال 96 تصویب و به مدت 3 سال به اجرا درآمد، تصریح کرد: براساس این قانون بسیاری از مشکلات انشعابات غیرمجاز و غیردائم در بافت ای فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی مرتفع می شد ولی اخیرا مهلت قانونی این قانون به پایان رسیده است و امیدواریم وکلای مردم با اقدامی سنجیده گامی برای رفع این مشکل بردارند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان اظهار امیدواری کرد در سایه ی حضور وکلای فعال از حوزه ی تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس، مشکلات صنعت برق در تبریز و کشور کاهش یابد و با تعامل مناسب و حمایت وکلای استان بتوانیم مشکلات مردم را حل کنیم.
دکتر احمد علیرضا بیگی، نماینده ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با بیان اینکه زحمات شما مسئولان خدوم عیان است، گفت: مشکلات اساسی کشور به نوع سیاستگذاری های کلان بازمی گردد و ما برای اینکه به اقتصاد واقعی دست یابیم و هزینه ها شفاف باشد نیاز به اصلاح اساسی اقتصاد داریم تا از این فاصله ی طبقاتی که روزانه بیشتر می شود، جلوگیری کنیم.
وی صنعت برق را تجارت و علمی بزرگ دانست و اظهار امیدواری کرد وضعیت فعلی و مشکلات اقتصادی جامعه استمرار نیابد و با فسادهای کلان اقتصادی در سطح کشور مقابله شود.
گفتنی است؛ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز به همراه اعضای هیئت مدیره و مدیر روابط عمومی با دکتر احمد علیرضا بیگی، نماینده ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در راستای افزایش تعامل و تفاهم درخصوص مشکلات و مسایل مردم و صنعت برق دیدار کردند.