تشریح توانمندی و اقدامات توزیع برق مشهد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد با حضور در جلسه شورای اسلامی شهر مشهد به بیان ویژگی ها، توانمندی ها و فعالیت های این شرکت پرداخت. در این نشست، مهندس محمدرضا رمضانی از شرکت توزیع برق مشهد به عنوان یکی از بزرگ ترین های شرکت های توزیع برق کشور یاد کرد و گفت: این […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد با حضور در جلسه شورای اسلامی شهر مشهد به بیان ویژگی ها، توانمندی ها و فعالیت های این شرکت پرداخت.

در این نشست، مهندس محمدرضا رمضانی از شرکت توزیع برق مشهد به عنوان یکی از بزرگ ترین های شرکت های توزیع برق کشور یاد کرد و گفت: این شرکت با وجود 1.662.000 مشترک، منطقه ای به وسعت 10 هزار کیلومتر را تحت پوشش قرار داده است.
وی ضمن ارائه گزارشی از آمار تجهیزات و اطلاعات مشترکین برق مشهد گفت: 5903 کیلومتر خطوط فشار متوسط، 8456 کیلومتر خطوط فشار ضعیف، وجود 14000 ترانسفورماتور هوایی و 1667 ترانسفورماتور زمینی، 381 ترانسفورماتور پدمونتد و 6700 کیلومتر شبکه روشنایی معابر، 502 نقطه هوایی اتوماسیون و 819 نقطه زمینی اتوماسیون تنها بخشی از تجهیزات این شرکت می باشد.
وی تعداد مشترکین به تفکیک تعرفه را شامل 81 درصد خانگی، 4 درصد عمومی، 2 درصد کشاورزی، یک درصد صنعتی، 14 درصد سایر مصارف و 14/0 درصد را روشنایی عنوان کرد و گفت: 88.8 درصد مشترکین ما در حوزه شهری و 10.4 درصد در حوزه روستایی و 9 درصد جزء مشترکین دیماندی قرار دارند.
مهندس رمضانی در ادامه از فعالیت و راه اندازی مراکز پاسخگویی و خدمات غیرحضوری و همچنین انجام فرایند نظرسنجی از مشترکین و ارزیابی عملکرد کارکنان عملیاتی شرکت و اپلیکیشن برق من و سامانه شهر آپ و سامانه اطلاع رسانی برق مشهد خبر داد و گفت: از جمله فعالیت ها و اقدامات تأثیرگذار توزیع برق مشهد، عملیات خط گرم بدون اعمال خاموشی بر روی شبکه 20 هزار ولت، تأمین برق مراکز حساس شهر در پیک تابستان 1400، نصب 38 هزار کنتور هوشمند AMI ، اجرای طرح های جهادی در حاشیه شهر و جایگزینی کابل خودنگهدار به طول 7 هزار کیلومتر به جای شبکه سیم مسی بوده است.
در این جلسه حسین موحدیان رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت ها و خدمات توزیع برق مشهد و همکاری این شرکت با شهرداری گفت: توزیع برق مشهد و شهرداری مشهد همواره در یک تعامل همیشگی قرار دارند و کمک حال یکدیگر بوده اند.
ایمان فرهمندی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد نیز گفت توزیع برق مشهد بدنبال تأمین برق پایدار است و امروز برق پایدار محرک توسعه و رفاه محسوب می شود.
فاطمه سلیمی از دیگر اعضای شورای اسلامی شهر مشهد هم گفت: یکی از خدمات قابل تقدیر توزیع برق مشهد، تأمین روشنایی مناطق محروم است و نشان می دهد که خادمان واقعی امام رضا (ع) هستند.
مجید طهوریان عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این جلسه گفت: با توجه به خدمات توزیع برق مشهد در بافت های فرسوده، آماده ایجاد کارگروه خاصی برای کمک به خانواده های محروم هستیم.
در پایان این نشست، مهندس رمضانی گفت: شهرداری مهم ترین دستگاه خدمات رسان در مشهد است و توزیع برق مشهد نیز در کنار شهرداری آماده ارائه خدمت هرچه بیشتر به زائر و مجاور می باشد.
گفتنی است : در این جلسه مهندس رمضانی توضیحات لازم را در خصوص سئوالات ارائه شده از سوی اعضاء شهر مشهد ارائه نمود.