تسریع اجرای پروژه تصفیه خانه ی فاضلاب شهر آباده

فرماندار شهرستان آباده به اتفاق مدیران ادارات منابع طبیعی ، منابع آب ، محیط زیست و جهاد کشاورزی این شهرستان، از روند اجرا و تکمیل پروژه تصفیه خانه ی فاضلاب شهر آباده بازدید نمود. به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس ، نیک مرام فرماندار شهرستان آباده به اتفاق جمعی از مدیران مرتبط با […]

فرماندار شهرستان آباده به اتفاق مدیران ادارات منابع طبیعی ، منابع آب ، محیط زیست و جهاد کشاورزی این شهرستان، از روند اجرا و تکمیل پروژه تصفیه خانه ی فاضلاب شهر آباده بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس ، نیک مرام فرماندار شهرستان آباده به اتفاق جمعی از مدیران مرتبط با طرح های زیست محیطی، اعم از  مدیران ادارات منابع طبیعی ، منابع آب ، محیط زیست و جهاد کشاورزی این شهرستان از روند اجرا و تکمیل  پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر آباده که از بزرگترین پروژه های زیست محیطی استان می باشد، بازدید نمود.

وی در این بازدید میدانی ، ضمن تقدیر و تشکر از مدیر عامل شرکت آبفا فارس ، خواستار تسریع در اجرای پروژه ی تصفیه خانه ی فاضلاب شهر آباده شد و در خصوص پیگیری های لازم در این مسیر قول مساعد داد.

نیک مرام طرح فاضلاب شهر آباده را در ردیف بزرگترین طرح های زیست محیطی کشور برشمرد و  تأکید نمود:  لازم است تمام توانمان را به کار بگیریم تا هرچه سریعتر این طرح بزرگ فاضلاب در شهر آباده به ثمر بنشیند.

این گزارش حاکی است: در این بازدید رضا جعفری سرپرست امور آبفا شهرستان آباده نیز طی سخنانی ضمن ارائه ی گزارشی کامل از پیشرفت فیزیکی در احداث این تصفیه خانه ی فاضلاب، ابراز امیدواری کرد: با ادامه ی پیگیری و همکاری فرماندار شهرستان آباده ، مشکلات و موانع موجود در این مسیر رفع و اعتبار لازم جهت خرید و نصب تجهیزات فنی مورد نیاز در تصفیه خانه جذب گردد تا با یاری خداوند این طرح عظیم زیست محیطی در موعد مقرر در مدار بهره برداری قرار گیرد.

وی با اشاره به سیاست های نظام مبنی بر بومی سازی صنایع و استفاده از قابلیت های موجود کشورمان در پروژه ها ، خاطر نشان کرد: بیش از 80 درصد از تجهیزات مورد استفاده در این تصفیه خانه در کشور تولید می گردد  که در صورت جذب اعتبارات مورد نیاز می توان ایت تأسیسات را در داخل کشور خریداری نمود.  جعفری در بخش پایانی سخنان خود، واگذاری بیش از 2300 فقره انشعاب فاضلاب به مشترکین واجرای 7000 فقره نصب سیفون در منازل مشترکین را  از اقدامات موثر امور آبفا شهرستان آباده در راستای اجرای طرح جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در شهر آباده  توصیف نمود.

لازم به ذکر است پروژه ساخت تصفیه خانه شهرآباده با ظرفیت  تصفیه ی ده هزار متر مکعب در شبانه روز در مدول اول آن، با اعتباری بالغ بر 340 میلیارد ریال از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی ، در حال احداث می باشد.