ترمیم خط لوله اصلی انتقال آب نهند به تبریز

مهندسین و تکنسین های تعمیر و نگهداری خطوط اصلی انتقال آب و نهند به تبریز موفق شدند پس از ۱۰ ساعت تلاش بی وقفه در اقدامی کم سابقه و بدون قطعی آب در شهر نسبت به تعمیرو مرمت آن اقدام نمایند. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی ، مهندس ساسان نویدی […]

مهندسین و تکنسین های تعمیر و نگهداری خطوط اصلی انتقال آب و نهند به تبریز موفق شدند پس از ۱۰ ساعت تلاش بی وقفه در اقدامی کم سابقه و بدون قطعی آب در شهر نسبت به تعمیرو مرمت آن اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی ، مهندس ساسان نویدی با اعلام این خبر گفت: روز جمعه به دنبال دریافت گزارشهایی در خصوص کاهش فشار آب، گروه عملیاتی مرکب از مهندسان و تکنسین های اداره نگهداری و بهره‌ برداری سد و تصفیه خانه نهند در محل مستقر و موفق شدند علی‌رغم وجود شرایط دشوار در حین بهره برداری نسبت به تعمیر آن اقدام نمایند.

به گفته رئیس اداره نگهداری و بهره‌ برداری سد و تصفیه خانه نهند این در حالی است که پس از سپری شدن حدود ۲۵ سال از عمر مفید خط انتقال آب نهند به تبریزکه جنس آن چدن داکتیو و به قطر ۸۰۰ میلیمتر است هراز چندگاهی شاهد ترکیدگی و هدر رفتن آب هستیم که طبق تصمیمات اخیر مقرر شده خط جدید انتقال آب از سد نهند تبریز در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرایی و جایگزین خط قدیمی شود.

 یادآور می‌شود خط لوله انتقال آب نهند به تبریز، آب شرب قسمت هایی از شهر تبریز همچون شهرک های باغمیشه، رشدیه، بخشی از ولیعصر و غیره را تامین می کند.