ترانس جریان 230 کیلوولت پست اهواز 2 تعویض شد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از تعویض ترانس جریان 230 کیلوولت پست اهواز 2 با ارزش سرمایه‌گذاری بیش از 547 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، محمود دشت‌بزرگ با اعلام این خبر بیان کرد: عملیات خرید، دمونتاژ، نصب و راه‌اندازی تعداد 117 دستگاه ترانس جریان 230 کیلوولت پست اهواز 2 با ارزش سرمایه‌گذاری 547 میلیارد و 800 میلیون ریال از محل اعتبارات اصلاح و بهینه‌سازی شبکه انتقال به پایان رسید و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی افزود: بهبود عملکرد سیستم حفاظتی با تغییر کلاس دقت ترانس جریان 230 کیلوولت و جلوگیری از بروز حوادث ناشی از انفجار ترانس جریان بعلت قدمت بالا و خاموشی گسترده در شبکه انتقال و همچنین کاهش هزینه تعمیرات از جمله مهم‌ترین اهداف بهره‌برداری از این پروژه است.

افزایش ضریب اطمینان عملکرد سیستم حفاظتی با جداسازی مسیر تغذیه جریانی رله‌های دیستانس اولیه و ثانویه و استفاده از ترانس جریان با مشخصات بهینه با عنایت به بالا بودن سطح اتصال کوتاه پست اهواز 2، از دیگر اهدافی است که مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان برای نصب و راه‌اندازی ترانس‌های جریان پست اهواز 2، برشمرد.

بر اساس این گزارش، شرکت برق منطقه‌ای خوزستان وظیفه تامین و انتقال برق در شبکه انتقال و فوق توزیع در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.