تداوم همکاری آبفای میناب و آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان میناب از تداوم همکاری با آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید برای فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب خبر داد. به گزارش روابط عمومی آب و فاضلاب هرمزگان، مصطفی زائرپور در نشست با مدیر و معاونین آموزش و پرورش شهرستان میناب با اشاره به اقدامات انجام شده طی […]

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان میناب از تداوم همکاری با آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید برای فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آب و فاضلاب هرمزگان، مصطفی زائرپور در نشست با مدیر و معاونین آموزش و پرورش شهرستان میناب با اشاره به اقدامات انجام شده طی سال های گذشته، گفت: در این زمینه برنامه های موثری از سوی آبفا در مناطق مختلف میناب برگزار شده که حساسیت دانش آموزان به بحث آب را افزایش داده است.

وی افزود: بحث فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در قالب برنامه های مختلف در حال پیاده سازی است که یکی از بخش های تاثیرگذار و حیاتی این فرهنگ سازی، مدارس است که خوشبختانه برنامه های برگزار شده توانسته دانش آموزان را از آینده آب و چالش های پیش روی آن آگاه کند.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان میناب افزود: زمانی این تاثیرگذاری بیشتر خواهد بود که علاوه بر برنامه های مستمر فرهنگی، امکانات مورد نیاز تحقق آن نیز در اختیار دانش آموزان قرار گیرد که آبفای میناب در این زمینه برنامه های متعددی را در دستور کار خود قرار داده است.

زائر همچنین با قدردانی از همکاری آموزش و پرورش میناب در تحقق این برنامه ها گفت: با توافق انجام شده، امسال از ظرفیت شبکه اجتماعی شاد نیز استفاده و بحث فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در دستور کار قرار می گیرد.

وی به دیگربرنامه های در نظر گرفته شده با محوریت آب در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و افزود: توزیع کارت های آموزشی در مدارس ابتدایی، برگزاری مسابقات نقاشی، برگزاری کارگاه های اموزشی مربیان و معلمین، اولویت بندی روستاهای دچار بحران کم آبی برای آموزش مدیریت مصرف، بازدیدهای دانش آموزی از تاسیسات آب شهرستان، اجرای طرح همیاران آب و… از جمله برنامه هایی است که در این جلسه بر آن تاکید و مورد توافق طرفین قرار گرفت.

مدیر امور آب و فاضلاب میناب همچنین از نصب تجهیزات کاهنده در مدارس شهرستان با اولویت مدارس شبانه روزی خبر داد و گفت: این تجهیزات علاوه بر اینکه زمینه صرفه جویی در مصرف آب را فراهم می کند، دانش آموزان را ترغیب به تهیه این تجهیزات در منازل می کند که می تواند صرفه اقتصادی برای خانواده ها را نیز در پی داشته باشد.

زائر در پایان گفت: امور آبفای میناب آمادگی خود را در حمایت از طرح های دانش اموزی با موضوع آب مانند طرح جابربن حیان یا تئاترهای دانش اموزی اعلام می کند و در این زمینه هر کمکی که لازم باشد انجام خواهیم داد.

در این جلسه همچنین کریمی مدیر آموزش و پرورش میناب از همکاری آبفا با آموزش و پرورش این شهرستان تقدیر و تشکر کرد.