تحویل 74دستگاه سامانه قابل حمل برق خورشیدی به عشایر زیرکوه

در مراسمی با حضور اسحاقی نماینده مردم شهرستانهای زیرکوه وقاینات، عربشاهی فرماندار زیرکوه وجمعی از مسئولان، 8 دستگاه سامانه قابل حمل برق خورشیدی به نمایندگی ازعشایرشهرستان زیرکوه در روستای گزخت این شهرستان تحویل شد. مهدی دادگر در این مراسم با اشاره به اینکه در فاز نخست 1200 دستگاه سامانه خورشیدی قابل حمل برای خانوارهای عشایری […]

در مراسمی با حضور اسحاقی نماینده مردم شهرستانهای زیرکوه وقاینات، عربشاهی فرماندار زیرکوه وجمعی از مسئولان، 8 دستگاه سامانه قابل حمل برق خورشیدی به نمایندگی ازعشایرشهرستان زیرکوه در روستای گزخت این شهرستان تحویل شد.

مهدی دادگر در این مراسم با اشاره به اینکه در فاز نخست 1200 دستگاه سامانه خورشیدی قابل حمل برای خانوارهای عشایری به استان اختصاص یافته است اظهار داشت: برنامه ریزی و اقدامات لازم جهت دریافت سهمیه فاز دوم نیز در دست پیگیری است.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی همچنین افزود: برای خرید سامانه قابل حمل برق خورشیدی 11 میلیارد و 772 میلیون تومان اختصاص یافته که 10 میلیارد و 594 میلیون و 800 هزار تومان سهم شرکت توانیر است.
وی با بیان اینکه در مجموع 6 هزار و 375 دستگاه در 11 استان کشور توزیع شده است تصریح کرد: با اجرای کامل این طرح 1200 خانوار عشایری از مزایای این سامانه ها و برق خورشیدی در این استان بهره مند می شوند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی اظهار داشت: سهم آورده خانوار عشایری در این طرح یک میلیارد و 177 میلیون و 200 هزار تومان است.
گفتنی است توزیع سامانه های قابل حمل خورشیدی عشایر به تعداد 231 دستگاه در شهرستان طبس و تعداد 21 دستگاه در شهرستان سربیشه انجام شده است.