مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس خبر داد:

تحویل ۲۵۵۰ سامانه برق خورشیدی به عشایر فارس تا پایان سال جاری

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: به منظور روشنایی سیاه چادرهای عشایری تعداد2550 سامانه های خورشیدی با اعتبار بیش از 344 میلیارد ریال در سال جاری به عشایرغیور این استان تحویل داده خواهد شد.

به گزارش برقآب، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: به منظور روشنایی سیاه چادرهای عشایری تعداد ۲۵۵۰ سامانه برق خورشیدی با اعتبار بیش از ۳۴۴ میلیارد ریال در سال جاری به عشایرغیور این استان تحویل داده خواهد شد.

حمیدرضا کریمی فرد، اعتبار هزینه شده برای این تعداد سامانه تحویل شده  را بیش از ۳۴۴ میلیارد ریال اعلام نمود و یادآورشد: به طور تقریبی ۹۰ درصد هزینه هر سامانه توسط دولت و ۱۰درصد توسط خانوار متقاضی عشایری تامین می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سال گذشته تعداد۴۵۰ سامانه خورشیدی قابل حمل به عشایر در محدوده ۲۷ شهرستان تحت مدیریت شرکت توزیع نیروی برق استان فارس تحویل گردیده است، خاطرنشان کرد:  از ابتدای آغاز طرح در سال ۱۳۹۹ تاکنون ۲۴۵۰ سامانه خورشیدی به خانوارهای عشایری تحویل داده شده است.

کریمی فرد یادآور شد: سامانه های خورشیدی که به عشایر ارائه می شود شامل یک عدد پنل خورشیدی ۱۰۰ وات، پنج مجموعه لامپ به همراه کابل های ارتباطی، شارژر برق شهر و کیف دستگاه و پنل است و هر خانوار عشایری با در اختیار داشتن یک پنل خورشیدی کوچک سبک و قابل حمل می تواند به راحتی برق مورد نیاز خود را برای روشن کردن چهار لامپ کم مصرف و شارژ انواع تلفن همراه، چراغ قوه و رادیو، تامین کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس،آثار محیط زیستی اجرای این طرح را بسیار ارزشمند توصیف کرد وگفت: امید است با گسترش استفاده از انرژی های نو، شاهدکاهش آثار مخرب استفاده از سوخت های فسیلی، تخریب جنگل ها و مراتع باشیم.