تبدیل شبکه های تک فاز شهرستان رفسنجان به 3 فاز

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان،مدیر توزیع برق شهرستان رفسنجان گفت: با توجه به نوسانات موجود در شبکه توزیع برق همچنین قطعی های مکرر در برخی از نقاط شهر، اجرای طرح رفع افت ولتاژ با تبدیل پنج کیلومتر شبکه تک فاز به سه فاز انجام شد.به گزارش روابط عمومی شرکت […]

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان،مدیر توزیع برق شهرستان رفسنجان گفت: با توجه به نوسانات موجود در شبکه توزیع برق همچنین قطعی های مکرر در برخی از نقاط شهر، اجرای طرح رفع افت ولتاژ با تبدیل پنج کیلومتر شبکه تک فاز به سه فاز انجام شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان ، محمدرضا یوسفی در حاشیه مانور رفع افت ولتاژ به خبرنگاران گفت : مشکل افت ولتاژ و قطعی برق در بیشتر مناطق شهری و روستایی این شهرستان از سال ها قبل وجود داشت و مشکلاتی از جمله خراب شدن وسایل برقی منازل را به وجود می آورد ، با یک مانور متشکل از 8گروه عملیاتی از امورهای برق رفسنجان ، نوق ، شهربابک، زرند ، کشکوئیه وانار 5 کیلومتر ازشبکه تکفاز رفسنجان وحومه را با اعتبار بالع بر 3 میلیاردریال به شبکه 3فاز تبدیل کنیم.
با صرفه جویی در مصرف برق تابستان بدون خاموشی خواهیم داشت
مدیر امور برق رفسنجان با اشاره به خاموشی های ناخواسته در پیک بار و به منظور پیشگیری از این خاموشی ها در سال جدید بیان داشت: شهروندان گرامی سعی کنند مصرف خود را در حد متعادل قرار دهند، ده کیلو وات ساعت در روز و 300کیلو وات ساعت در ماه برای یک خانوار بطور متوسط معقول است و مصرف بیشتر از این در سایر بخش های صنعتی، کشاروزی و تجاری دچار مشکل می شویم. وی افزود: در تابستان و فصل گرما که وسایل سرمایشی وارد مدار می شوند مقداری دچار مشکل می شویم . وی با بیان اینکه برای مشترکان کشاورزی در صورت رعایت الگوی مصرف پاداش در نظر گرفته شده است گفت : در ساعاتی که پیک مصرف تعیین می شود در تابستان از 12ظهر تا 4عصر یا 8شب تا 12شب مشترکین سعی کنند از وسایل گرمایشی که انرژی برق را به گرما تبدیل می کنند مانند اتو و لباسشویی کمتر استفاده کنند و در ساعت کم باری که 12 شب تا 8 صبح است، از چنین وسایلی استفاده کنند.
یوسفی گفت: با فرهنگ سازی در خصوص صرفه جویی در مصرف برق و استفاده از وسایل استاندارد با برچسب انرژی مناسب می توانیم پیک بار تابستان را با موفقیت پشت سر بگذاریم.
یک سوم مصرف کل شرکت توزیع برق شمال استان متعلق به شهرستان رفسنجان است
مدیرتوزیع برق رفسنجان بیان داشت: یک سوم مصرف کل شرکت توزیع برق شمال استان متعلق به شهرستان رفسنجان است و بیشترین مصرف در استان را این شهرستان دارد و از این مصرف بیشتر از 50درصد مربوط به بخش کشاورزی است.
وی تصریح کرد: قطعی با برنامه که به دلیل تعمیرات شبکه رخ می دهد ، بیشتر از دو ساعت خاموشی طول نمی کشد و خاموشی های ناخواسته که ممکن است به دلیل برخورد اجسامی با شبکه پارگی سیم و شکستگی تیرچراغ برق باشد، ممکن است بیش از دوساعت هم طول بکشد.
وی با اشاره به کاهش مراجعات حضوری مشترکین گفت: از شهریورماه سال گذشته با حذف قبوض کاغذی برق شاهد کاهش مراجعات حضور ی مشترکین به امور بوده ایم . وی افزود: در راستای خدمات رسانی سریع و بیشتر نیز خدمات فروش ، واگذاری انشعاب نیز از طریق سایت این شرکت قابل پیگیری بوده و نیاز به مراجعه حضوری نیست.
وی در پایان از مردم رفسنجان خواست تا با رعایت الگوی مصرف در پیک بار تابستان به مجموعه صنعت برق در خدمات رسانی و توسعه شبکه توزیع در شمال استان کمک نمایند