تبادل تفاهم نامه طرح گسترش سواد آبی در اداره کل آموزش و پرورش قم

تفاهم نامه همکاری بین شرکت آب منطقه ای و اداره کل آموزش و پرورش استان قم در قالب طرح گسترش سواد آبی با اجرای طرح داناب و تأکید بر کتاب انسان و محیط زیست مبادله شد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم، روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ با رعایت شیوه نامه ها و […]

تفاهم نامه همکاری بین شرکت آب منطقه ای و اداره کل آموزش و پرورش استان قم در قالب طرح گسترش سواد آبی با اجرای طرح داناب و تأکید بر کتاب انسان و محیط زیست مبادله شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم، روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ با رعایت شیوه نامه ها و دستورالعمهای  بهداشتی و حضور مدیرکل ،معاونت های آموزش متوسطه و ابتدائی ، رئیس اداره متوسطه  آموزش و پرورش ،مدیر عامل و مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قم تفاهم نامه طرح گسترش سوادآبی امضاء و مبادله شد.

در این جلسه علی اصغری مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم ضمن تبریک سال نو و حلول ماه مبارک رمضان گفت:  شرکتهای آب منطقه ای به عنوان زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران چند سالی است طرحی بنام طرح دانش آموزی نجات  آب که به اختصار (داناب) گفته می شود را شروع و اجراء نموده که  جامعه هدف در این طرح کلیه دانش آموزان مقطع اول دوره متوسطه سراسر کشور  می باشند و از سال گذشته با توجه به اینکه کتاب انسان و محیط زیست با هم اندیشی و همکاری کارشناسان وزارت نیرو وآموزش و پروزش تدوین شده به تفاهم نامه داناب طرح گسترش سواد آبی با تأکید برکتاب مذکور تنظیم و مبادله می شود.

اصغری با اشاره به مسائل و چالشهای اصلی حوزه آب در کشور و استان افزود: در این برنامه ها مسائل ارزشی پیرامون آب، مسائل کمی،  مسائل کیفی، بحث آب مجازی، ارزش ذاتی و اقتصادی آب و…. در روندی نظام مند مورد آموزش قرار می گیرد.

در ادامه حمید رضا شیخ الاسلام مدیر کل آموزش و پروش ضمن خیر مقدم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات گفت:در سالهای گذشته در اداره کل تعدد تفاهم نامه ها با ارگانها و سازمانهای مختلف در استان باعث شده بود که فقط در حد مبادله باقی بماند و کاری صورت نگیرد لذا  تصمیم  بر این شد تنها تفاهم نامه هایی که قابلیت اجراء داشته و باعث افزایش فرهنگ و سواد فرهنگی می شود مبادله گردد.

شیخ الاسلام با اشاره به اینکه ما افرادی در کشور با مدارک علمی سطح  با لا داریم افزود :  متاسفانه این افراد سواد و فرهنگ درست و بهینه مصرف کردن منابع آبی را ندارند.

مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر هزینه ای از بیت المال  صرف می شود باید در راستای فرهنگ سازی درست و مطلوب باشد عنوان نمود: با دید خوب و مثبتی که مدیریت و کارکنان شرکت آب منطقه ای استان دارند انشالله در راستای آموزش و فرهنگ سازی مصرف آب در بخشهای مختلف گامهای موثری برداشته خواهد شد. در پایان  جلسه تفاهم نامه امضاء و مبادله شد.