تامین زیرساخت برق پارک صنعتی دانشگاه یزد با تعامل صنعت و دانشگاه محقق شد

جلسه هماهنگی تامین زیرساخت برق پارک صنعتی دانشگاه یزد، با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‌ای یزد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد، در این نشست که با هدف تشریح برنامه پارک صنعتی ۱۴ هکتاری دانشگاه یزد برگزار شد؛ ملزومات ایجاد این پارک مطرح و تامین زیرساخت برق این پارک پس از […]

جلسه هماهنگی تامین زیرساخت برق پارک صنعتی دانشگاه یزد، با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‌ای یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد، در این نشست که با هدف تشریح برنامه پارک صنعتی ۱۴ هکتاری دانشگاه یزد برگزار شد؛ ملزومات ایجاد این پارک مطرح و تامین زیرساخت برق این پارک پس از احداث، از شرکت برق منطقه‌‌ای یزد درخواست شد.

ابوالفضل اسدی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‌ای یزد نیز تداوم ارتباط و همکاری موثر و هم‌افزایی میان صنعت و دانشگاه را راهی برای موفقیت بیشتر پارک صنعتی دانشگاه یزد دانست و تلاش برای شناخت مشکلات صنایع استان را پیشنهاد کرد.

وی همچنین آسیب‌شناسی نمونه‌های مشابه مراکز علمی و پژوهشی را به نمایندگان دانشگاه یزد پیشنهاد کرد.

اسدی در ادامه آمادگی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد را برای تامین زیرساخت‌های برق مورد نیاز این پارک اعلام کرد و قول مساعد همکاری داد.

همچنین با توجه به لزوم استفاده بهینه از تجهیزات صنعت برق و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، مقرر شد دانشگاه یزد برنامه زمان‌بندی پیشرفت طرح و برق مورد نیاز در هر مرحله را اعلام کند و شرکت برق منطقه‌‌ای یزد متناسب با میزان پیشرفت و نیاز این طرح، برنامه ریزی لازم را برای اخذ مجوز‌های توسعه زیر ساخت‌ها و تامین برق پارک صنعتی انجام دهد.

گفتنی است، با توجه به لزوم همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان، مقرر شد پس از ارسال زمان‌بندی ساخت پارک صنعتی توسط دانشگاه یزد، جلسه آینده با هماهنگی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد و در محل شرکت توزیع برق استان تشکیل شود و نحوه تامین برق این پارک نهایی گردد.

 

هماهنگی دستگاه قضایی استان با برق منطقه‌ای برای رفع چالش‌های حقوقی صنعت برق یزد

جلسه پیگیری مسائل حقوقی شرکت برق منطقه‌ای یزد، در رابطه با حریم خطوط انتقال و فوق‌توزیع برق با حضور مدیر دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات و رئیس گروه حقوقی شرکت در محل معاونت منابع انسانی دادگستری کل استان یزد برگزار شد.

حمید زارع مدیر دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات این شرکت، ابتدا به بیان دستاوردهای دفتر حقوقی شرکت از جمله دفاع در دعاوی مدعیان اراضی علیه دولت و همچنین ذکر مشکلات و چالش‌های حقوقی صنعت برق استان به ویژه تجاوز به حریم خطوط در مناطق مسکونی پرداخت.

 وی در ادامه از دستگاه قضایی استان جهت پیشبرد اهداف شرکت برق منطقه‌ای یزد در زمینه‌های کاهش جرم و کاهش نقض حریم وآموزش‌های حقوقی درخواست همکاری و مساعدت کرد.

همچنین در این نشست رضا سامعی رئیس گروه حقوقی شرکت برق منطقه ای یزد گفت: مشکلات و مسائل حقوقی شرکت برق منطقه‌ای یزد نیاز به توجه بیشتر قضات استان و همچنین روشنگری و فرهنگ‌سازی برای مردم دارد. 

در ادامه این نشست، برگزاری همایش و نشست قضایی با قضات دادگستری و مسئولان قضایی استان، پیشنهاد گردید و مقرر شد راهکارهای مربوطه به دستگاه قضایی ارائه شود و همچنین دفتر آموزش دادگستری کل استان، دوره‌های آموزشی حقوقی مرتبط با صنعت برق استان یزد را برگزار کند.

گفتنی است، در این جلسه در مورد چالش‌های مختلف حقوقی از جمله سرقت سیم و آهن آلات تأسیسات برق و همچنین حریم خطوط انتقال نیرو در زمان احداث و بهره برداری و مشکلات خاص ناشی از عدم رعایت حریم خطوط نیز گفتگو شد و رئیس گروه حقوقی شرکت به عنوان رابط شرکت برق منطقه‌‌ای یزد و دادگستری کل استان جهت برگزاری همایش حقوقی صنعت برق که در زمستان سال جاری برگزار می‌شود، معرفی گردید.