تامین برق پایدار در منطقه سرسرباز سیاه منصور

منطقه سرسرباز سیاه منصور از برق مطمئن و پایدار برخوردار خواهد شد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در ادامه بازدید های استانی، از شبکه توزیع برق شهرستان دزفول بازدید و در جریان روند پیشرفت طرح برق رسانی منطقه محروم سر سرباز شهر سیاه منصور قرار گرفت.  به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق […]

منطقه سرسرباز سیاه منصور از برق مطمئن و پایدار برخوردار خواهد شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در ادامه بازدید های استانی، از شبکه توزیع برق شهرستان دزفول بازدید و در جریان روند پیشرفت طرح برق رسانی منطقه محروم سر سرباز شهر سیاه منصور قرار گرفت.
 به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان، دکتر علی خدری مدیرعامل این شرکت در این بازدید میدانی اظهار داشت، با اصلاح و نوسازی کلیه شبکه‌های توزیع برق فشار متوسط و فشار ضعیف و با نصب و راه اندازی ۴ دستگاه ترانسفورماتور، بیش از ۸۰۰ خانوار از برق مطمئن، ایمن و پایدار بهره‌مند خواهند شد.
وی در ادامه ضمن تاکید در تسریع پروژه خاطرنشان کرد، این طرح در مرداد ماه امسال با اعتباری بالغ بر ده میلیارد ریال آغاز گردیده که شامل یک هزار و ۳۰۰ متر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف، نصب ۱۳۰ اصله پایه بتونی که اکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ظرف مدت یک ماه آینده طی عملیات فشرده و ضربتی به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در ادامه تصریح کرد، یکی از دستاوردهای اجرای این پروژه جمع آوری انشعابات غیرمجاز و غیرایمن می باشد که موجب افت ولتاژ شدید و ناپایداری در شبکه توزیع منطقه گردیده بود.
خدری اجرای این طرح را با هدف رضایت مندی شهروندان محترم و در راستای افزایش ضریب اطمینان و پایداری شبکه اعلام کرد و افزود، اجرای این پروژه تعدیل خطوط موجود را به دنبال داشته است و اصلاح انشعاب مشترکین با محوریت بهبود اتصالات و ایجاد امکان واگذاری انشعاب جدید با افزایش سطح مقطع شبکه موجود را از دیگر دستاوردهای این طرح است.
گفتنی است مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با هیات همراه بصورت میدانی از وضعیت شبکه ها ی برق و مشکلات حوزه توزیع و فعالیت های صورت گرفته شهرستان دزفول بازدید بعمل آوردند.
برگزاری رزمایش آماده بکاری مولدهای برق اضطراری در شرکت توزیع برق خوزستان
رزمایش آماده به کاری مولدهای برق اضطراری پنج مرکز حیاتی و راهبردی در استان خوزستان، با فرماندهی شرکت توانیر در محل حوزه ستادی شرکت توزیع نیروی برق استان خوزستان همزمان با سومین روز از هفته پدافند غیرعامل برگزار و با موفقیت به انجام رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت، دکتر علی خدری مدیرعامل این شرکت روز شنبه همزمان با نهمین رزمایش سراسری تست آماده بکاری مولدهای اضطراری برق در مرکز دیسپاچینگ حوزه ستادی با حضور معاونت بهره برداری، رئیس مدیریت بحران و نماینده استانداری خوزستان افزود، هدف از برگزاری این رزمایش سنجش میزان آمادگی مراکز راهبردی، استراتژیک و حساس در شهرستان های تحت پوشش به منظور مقابله با بحران های احتمالی و به کارگیری مولد های برق اضطراری جهت تامین برق در این شرایط می باشد.
خدری مراکز پیش بینی شده در رزمایش را از اشتراک های استراتژیک استان نام برد و با توجه به حساسیت این مراکز از نام بردن آن ها خودداری نموده تصریح کرد، ۵ مرکز حساس و راهبردی که می بایست با توجه به زمینه کاری آمادگی لازم را در بحران های احتمالی داشته باشند در شهر های ماهشهر، دزفول، امیدیه و خرمشهر بدون اطلاع قبلی به آن ها در این رزمایش قرار گرفتند.
خدری ضمن تاکید به موضوع پدافند غیرعامل و مدیریت بحران با توجه به موقعیت استراتژیک استان خوزستان خاطر نشان ساخت: مطابق با سناریوی از پیش طراحی شده و هماهنگ با ستاد فرماندهی و هماهنگی شرکت توانیر، در مراکزدیسپاچینگ مدیریت توزیع برق شهرستان های مذکور ضمن اعزام و حضور اکیپ های عملیات به محل های مورد نظر راس ساعت ۱۰ صبح با فرمان مرکز کنترل دیسپاچینگ حوزه ستادی نسبت به قطع برق اقدام نموده و متعاقب آن مولدهای برق اضطراری وارد مدار شدند.
حمید عبیداوی معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان خوزستان تصریح کرد، پس از پایان این رزمایش و ارسال اطلاعات از سوی مراکز کنترل، نسبت به جمع بندی و تجزیه و تحلیل اطلاعات در راستای شناسایی نقاط مثبت و همچنین برطرف کردن مشکلات احتمالی اقدام خواهد شد.
وی در پایان خاطر نشان کرد، این مانور در راستای اجرای دستورالعمل کمیته پدافند غیرعامل شرکت توانیر در خصوص اجرای مانورهای قطع برق و تست آماده به کاری مولدهای برق اضطراری مراکز حساس و حیاتی با موفقیت به اجرا درآمد.
گفتنی است در این مانور، موارد قابل بهبود از قبیل مناسب بودن مولد و محل قرارگیری، امکان دسترسی سیستم شبکه برق داخلی، نحوه سرویس و نگهداری، ذخیره سوخت برای یک هفته و حضور اپراتور بررسی شد.