تامین آب پایدار شهر آببر

آب قطعی و پایدار برای شهر آببر وارد مدار بهره برداری می شود مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با توجه به قول رفع خسارات وارده بر تاسیسات تامین آب شرب شهر آببر بر اثر بارندگی ها و سیلاب سهمگین اردیبهشت ماه سالجاری، هم اکنون آب قطعی و پایدار برای شهروندان آببری […]

آب قطعی و پایدار برای شهر آببر وارد مدار بهره برداری می شود

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با توجه به قول رفع خسارات وارده بر تاسیسات تامین آب شرب شهر آببر بر اثر بارندگی ها و سیلاب سهمگین اردیبهشت ماه سالجاری، هم اکنون آب قطعی و پایدار برای شهروندان آببری مهیا شده و وارد مدار بهره برداری می شود.

علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: جهت بازسازی تاسیسات در چشمه کوثر شهر آببر تا کنون عملیات احداث و بازسازی یک کیلومتر خط انتقال و حاشیه سازی رودخانه و احداث جاده دسترسی به طول یک کیلومتر انجام گرفته است.

وی افزود: احداث و مرمت آبگیر و تاسیسات برداشت آب و مخزن ذخیره آب در چشمه کوثر نیز از دیگر اقداماتی است که شرکت آب و فاضلاب استان زنجان جهت جبران خسارات وارده بر چشمه کوثر انجام داده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: علاوه بر احداث و بازسازی تاسیسات، راهسازی و بهسازی مسیر دسترسی به چشمه کوثر به طول ۱۸ کیلومتر نیز از جمله اقداماتی است که در این راستا انجام خواهد شد.

این مسئول با تاکید بر تامین آب قطعی و پایدار برای شهروندان آببری گفت: پس از این، بهسازی و مقاوم سازی تاسیسات و حاشیه سازی و پیکر بندی رودخانه در دستور کار قرار دارد.

شایان ذکر است: چشمه کوثر به عنوان مهمترین منبع تامین آب آشامیدنی شهروندان آببر، مرکز شهرستان طارم، در ارتفاعات باکلور در فاصله ۱۸ کیلومتری از این شهر و در منطقه صعب العبوری قرار دارد که در بارندگی های بهار سال جاری به طور کامل تخریب گردیده بود.

 

تودیع و معارفه روسای آب و فاضلاب شهرستان سلطانیه

در مراسمی از زحمات روسای سابق ادارات آب و فاضلاب شهری و روستایی شهرستان سلطانیه تقدیر و رییس جدید امور آب و فاضلاب یکپارچه این شهرستان معارفه شد.

در این مراسم از زحمات آقایان صفوی و ترابی روسای سابق آب و فاضلاب شهری و روستایی شهرستان سلطانیه تقدیر و مهدی اسدی به عنوان مدیر امور آبفای شهرستان سلطانیه معارفه گردید.

همچنین خلیل ترابی به عنوان کارشناس بهره برداری آب و سید مرتضی صفوی به عنوان مسئول مطالعات و بررسی های اجتماعی منصوب شدند.

گفتنی است شهرستان سلطانیه با ۳۰ هزار نفر جمعیت یکی از ۸ شهرستان استان زنجان می باشد که تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب قرار دارد.