تامین آب هشت شهر استان چهارمحال و بختیاری

      به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان چهارمحال و بختیاری سرپرست این شرکت از تامین آب آشامیدنی پایدار در هشت شهر و 612 روستا در این استان خبر داد.     آقای سهراب بهرامی با اعلام این خبر افزود: در راستای همکاری بین بخشی و تلاش همه جانبه برای دسترسی مردم […]

      به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان چهارمحال و بختیاری سرپرست این شرکت از تامین آب آشامیدنی پایدار در هشت شهر و 612 روستا در این استان خبر داد.

    آقای سهراب بهرامی با اعلام این خبر افزود: در راستای همکاری بین بخشی و تلاش همه جانبه برای دسترسی مردم شریف به آب شرب سالم این شرکت آب آشامیدنی اهالی ساکن در 8 شهر استان را تامین می نماید.

   مهندس سهراب بهرامی در تشریح نحوه آبرسانی به این شهرها توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی یاد آوری نمود: شهرهایی همچون  کاج و دشتک از چشمه دزداران در فصول کم آبی و قسمتی از شهر سرخون در شهرستان اردل توسط  این شرکت تامین آب می شوند.

    نامبرده یاد آوری کرد: ایستگاه پمپاژ چلوان جهت تامین آب آشامیدنی شهرسامان مرکز شهرستان سامان نیز در اختیار شرکت آب و فاضلاب شهری قرار گرفته هم چنین روستای هوره از این شهرستان هم که به شهر تبدیل شده توسط این شرکت تامین آب می گردد. 

   آقای بهرامی در ادامه افزود: ضمنا شهرهای صمصامی و بازفت در شهرستان کوهرنگ  و یانچشمه در شهرستان بن نیز از جمله شهرهایی هستند که از منابع آب متعلق به  شرکت آب و فاضلاب روستایی تامین آب می شوند.

   وی گفت: در سال جاری به دلیل کمبود بارش به میزان 36 درصد نسبت به سال گذشته و هم چنین افزایش بیش از 30 درصدی مصرف آب به واسطه گرمای هوا وهم چنین افزایش مصرف آب توسط مشترکین به واسطه بیماری کرونا تلاش مجموعه کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی استان را مضاعف نموده که ضمن عرض خداقوت به همکاران پرتلاش از همه مردم عزیز تقاضامندیم با مدیریت مصرف آب در مصرف آب صرفه جویی نمایند تا انشالله با همکاری یکدیگر بتوانیم اولا تابستان را بدون تنش آبی پشت سر بگذاریم و ثانیا به مدد حضرت باری تعالی کرونا را نیز شکست دهیم. 

    سرپرست شرکت آبفا روستایی درصد بهره مندی روستائیان از آب آشامیدنی سالم را 78 درصد اعلام نمود و افزود: این درصد دسترسی از میانگین دسترسی روستائیان به آب آشامیدنی سالم در کشور بالا تر است. 

   قابل ذکر است شرکت آب و فاضلاب روستایی استان چهارمحال و بختیاری  به  317000  نفر خدمات آبرسانی ارائه می نماید.