تامین آب شرب پایدار در روستای آلاچمن

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: عملیات تامین آب آشامیدنی برای روستا آلاچمن از توابع شهرستان ایجرود انجام و آب سالم، بهداشتی و پایدار در این روستا در مدار بهره برداری قرار گرفت. علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: پیش از این آب آشامیدنی مورد نیاز برای اهالی روستای آلاچمن از مجتمع غواصان […]

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: عملیات تامین آب آشامیدنی برای روستا آلاچمن از توابع شهرستان ایجرود انجام و آب سالم، بهداشتی و پایدار در این روستا در مدار بهره برداری قرار گرفت.

علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: پیش از این آب آشامیدنی مورد نیاز برای اهالی روستای آلاچمن از مجتمع غواصان دریا دل تامین می شد که با اجرای این عملیات، آب آشامیدنی قنات این روستا نیز به شبکه توزیع روستا متصل شده و آب شرب پایدار در این روستا تامین شد.

وی افزود: برای اجرای این عملیات اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 470 میلیون ریال هزینه شده و بخشداری مرکزی، دهیاری آلا چمن و بسیج سازندگی سپاه در اجرای آن مشارکت داشتند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: طول خط انتقال احداث شده برای اجرای این طرح را 1500 متر اعلام کرده و افزود: علاوه بر احداث حوضچه آبگیر و بازسازی مخزن 120 متر مکعبی، 50 متر از قنات روستای آلا چمن نیز لایروبی شد.

جزء قاسمی با اشاره به اینکه شهرستان ایجرود 72 روستا دارد گفت: 56 روستا در این شهرستان تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب استان زنجان قرار دارند.

گفتنی است: روستای آلا چمن با 297 خانوار جمعیت و 320 اشتراک، جزو روستاهای تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب می باشد.