تامین آب شرب شهرستان آبیک از مهمترین پروژه های شرکت آب منطقه ای در سال جاری

مدیرکل دفتر نظارت بر بهره برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به همراه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای و مدیرعامل شرکت آبفای استان از روند اجرای تصفیه خانه و خط انتقال آب شرب از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان بازدید به عمل آوردند. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین […]

مدیرکل دفتر نظارت بر بهره برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به همراه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای و مدیرعامل شرکت آبفای استان از روند اجرای تصفیه خانه و خط انتقال آب شرب از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین مهندس طباطبایی مدیرکل دفتر نظارت بر بهره برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در حاشیه این بازدید با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه اظهار داشت: داشتن برنامه زمانبندی برای اجرای پروژه از اولویت هایی می باشد که با کمک آن می توانیم اطلاعات مناسبی از جمله میزان پیشرفت و زمان خاتمه پروژه را محاسبه کنیم، همچنین شناسایی نقاط بحرانی پروژه و حل بموقع چالش ها نیز از جمله دیگر مزایای داشتن برنامه زمانبندی است. همچنین با ارائه این اطلاعات به مسئولین و مدیران بالادستی می توانیم از حمایت‌ها و کمک‌های آنان جهت بهبود روند اجرا استفاده نمائیم.
مهندس طباطبایی در ادامه با اشاره به پروژه آبرسانی به شهرستان آبیک عنوان داشت: طرح تصفیه خانه اضطراری همراه با اطلاعات تکمیلی کیفی آب باید هر چه سریعتر جهت بررسی و تصمیم گیری نهایی در اختیار شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور قرار گیرد تا همزمان با پایان عملیات اجرایی خط انتقال امکان استفاده از این آب برای مردم شهرستان آبیک فراهم گردد.
مهندس ملکی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قزوین نیز در این بازدید با اشاره به تاریخچه مطالعات انتقال آب شرب از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان و همچنین اهمیت تامین آب شرب شهرستان آبیک افزود: انجام مطالعات این پروژه مهم و حیاتی استان در دهه ۸۰ به اتمام رسید ولی به دلیل عدم تخصیص ردیف اجرایی، کلنگ زنی این پروژه در سال ۹۶ با دستور ریاست محترم جمهوری انجام شد ولی در ادامه به دلیل عدم تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز، پروژه از روند اجرایی مناسبی برخوردار نگردید، لذا با هماهنگی‌های بعمل آمده مقرر شد با توجه به کیفیت پایین آب شرب شهرستان آبیک پیمانکار تمام توان و نیروی خود را صرف اجرای این بخش از پروژه نماید و در همین راستا نیز با پیگیری‌های صورت گرفته قرارداد تامین و خرید لوله های خط انتقال به شهرستان آبیک به مبلغ ۱۶۰۰ میلیارد ریال در سال گذشته منعقد و در حال حاضر نیز ۱۶۰ شاخه لوله ۱۴۰۰ تولید و آماده انتقال به کارگاه می باشد. همچنین پیش بینی می شود در صورت تامین و تزریق بموقع منابع مالی این پروژه تا تیرماه سال جاری به بهره برداری برسد.
مهندس ملکی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه خط انتقال آب شرب از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان نیز بیان داشت: پس از تهیه مدل‌های مالی مجدداً مناقصه انتخاب سرمایه گذار این پروژه در اواخر سال گذشته برگزار گردید و در حال حاضر  نیز همکاران ما در حال بررسی اسناد مناقصه ارسال شده توسط سرمایه گذاران می باشند و به زودی سرمایه گذاری این پروژه نیز مشخص خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین در پایان با اشاره به چالش ها و مشکلات اجرایی پروژه تصفیه خانه و خط انتقال اظهار داشت: با پیگیری‌های به عمل آمده و مساعدت و همکاری مسئولین استانی در حال حاضر تنها مشکل اجرای پروژه منابع مالی می‌باشد چرا که عدم تزریق به موقع منابع مالی می‌تواند باعث توقف در روند تولید لوله و در نتیجه اجرای پروژه گردد.