تامین آب شرب بهداشتی و سالم و پایدار در روستای مالوجه

مدیر امور آبفا شهرستان قروه اعلام کرد: در حال حاضر آب شرب بهداشتی و سالم به صورت پایدار و ۲۴ ساعته در روستای مالوجه در جریان است و قطعی‌های احتمالی که ممکن است پیش بیاید به دلیل اتفاقات غیرمترقبه چون شکستگی یا قطعی برق است. جبار کلوندی اظهار کرد: کار آبرسانی به روستای مالوجه در […]

مدیر امور آبفا شهرستان قروه اعلام کرد: در حال حاضر آب شرب بهداشتی و سالم به صورت پایدار و ۲۴ ساعته در روستای مالوجه در جریان است و قطعی‌های احتمالی که ممکن است پیش بیاید به دلیل اتفاقات غیرمترقبه چون شکستگی یا قطعی برق است.

جبار کلوندی اظهار کرد: کار آبرسانی به روستای مالوجه در کنار ۱۹ روستای دیگر  انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه این ۱۹ روستای یاد شده شامل مظفرآباد، آجی چای، الهیاری، زرین آباد، قصلان، اسلام آباد، قراغل، شیخ جعفر، امین آباد، مهدیخان، وراب هزاره، اوچبلاغ،گزل قایه، احمد آباد باش، نیازبلاغ، دیرکلو، قره بلاغ خان، باباگرگر، طوغان است، افزود: آبرسانی به این روستاها از طریق مجتمع آبرسانی قصلان انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: رفع مشکل کمبود آب روستاهای مذکور با راه‌اندازی و تجهیز یک حلقه چاه به عمق ۱۳۰ متر و دبی ۱۳ لیتردرثانیه، اجرای خط انتقال آب به طول ۶۰۰ متر و اصلاح و بازسازی شبکه توزیع روستای مالوجه به طول ۴.۵ کیلومتر اجرا شده است.

مدیر امور آبفا شهرستان قروه یادآور شد: با اجرای این پروژه کمبود آب شدید روستاهای طوغان، مالوجه، نیازبلاغ و احمدآباد باش رفع و فشار آب سایر روستاهای مجتمع نیز به میزان استاندارد ارتقاء یافته است.

کلوندی اضافه کرد: در حال حاضر آب شرب بهداشتی و سالم به صورت پایدار و ۲۴ ساعته در روستای مالوجه در جریان است و قطعی‌های احتمالی که ممکن است پیش بیاید به دلیل اتفاقات غیرمترقبه چون شکستگی یا قطعی برق است؛ لذا آب شرب روستای مالوجه در طول شبانه روز وصل است.

گفتنی است، اگرچه ۱۰۰ درصد جمعیت روستا از گاز طبیعی و برق بهره‌مند هستند، اما مردم از وضعیت آب آشامیدنی و ضعف اینترنت گلایه داشتند.