معاون بهره برداری و توسعه شبکه فاضلاب آبفای استان اصفهان:

بی توجهی پیمانکار شهرداری موجب تخریب 3 حوضچه و پس زدگی فاضلاب در بزرگراه ذوب آهن شد

معاون بهره برداری و توسعه شبکه فاضلاب آبفای استان اصفهان علت پس زدگی فاضلاب در محدوده زندان مرکزی اصفهان را بی توجهی پیمانکار شهرداری اصفهان به هشدارهای اعلام شده دانست و گفت: تا 24 ساعت آینده، گرفتگی خط اصلی انتقال فاضلاب در ابتدای بزرگراه ذوب آهن برطرف می شود.

امیر حسین حکمتیان در حاشیه بازدید میدانی از محل حادثه ایجاد شده در خط انتقال فاضلاب ابتدای بزرگراه ذوب آهن با قطر 600 میلیمتر گفت: پس زدگی فاضلاب در محل ایستگاه بی آر تی مقابل زندان مرکزی اصفهان، روز شنبه هفتم خردادماه جاری به مرکز ارتباط با مشتریان آبفای استان اصفهان گزارش شد که بلافاصله گروه های امداد و حوادث این شرکت به محل حادثه اعزام شدند.

وی گفت: پس از بررسی های میدانی انجام شده مشخص شد پیمانکار شهرداری اصفهان که در حال احداث پل اندیشه در ابتدای بزرگراه ذوب آهن است، به سه منهول فاضلاب در این محدوده آسیب رسانده که این آسیب موجب ورود نخاله و مصالح ساختمانی و گرفتگی شدید این خط شده است.

معاون بهره برداری و توسعه شبکه فاضلاب آبفای استان اصفهان خاطرنشان کرد: تا کنون دو منهول فاضلاب در این محل بازگشایی شده است و بازگشایی یک منهول دیگر نیز در حال انجام است که انتظار داریم در 24 ساعت آینده این خط انتقال به طور کامل بازگشایی می شود.

وی تاکید کرد: این حادثه در حالی به وقوع پیوسته است که بارها به پیمانکار شهرداری جهت هماهنگی لازم با شرکت آبفای استان اصفهان در زمان نزدیک شدن به تاسیسات فاضلاب هشدار داده شده بود.