بهسازی شبکه برق روستاهای اردبیل با طرح بهارستان

طرح جهادی بهسازی شبکه برق روستایی موسوم به بهارستان که از سال ۹۹ اجرایی شده است تا پایان سالجاری، شبکه برق بیش از ۴۰ روستای شهرستان اردبیل، در قالب این طرح، بهسازی و اصلاح شده است.

به گزارش پایگاه خبری برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل؛ شهرستان اردبیل با توجه به وسعت و جمعیت قابل توجه و شرایط اقلیمی و جغرافیایی، یکی از مناطق کوهستانی کشور محسوب می شود. بسیاری از زوستاهای شهرستان، در مناطق کوهستانی قرار گرفته و زمستان های سختی را تجربه می کنند. زیرساخت های برقی تعدادی از روستاهای شهرستان اردبیل، با توجه به قدمت استفاده از آن، نیازمند بهسازی و تعمیر است.

از اینرو، اجرای طرح بهارستان توانیر در روستاهای اردبیل، علاوه بر اهمیت حفظ و نگهداری از تاسیسات برق، به توسعه خدمات رسانی منجر شده و افزایش رضایت مندی جمعیت روستایی را فراهم کرده است.

مدیر برق شهرستان اردبیل گفت: با اشاره به اهمیت برق رسانی به روستاها و توسعه و بهسازی شبکه برق این مناطق گفت: از اوایل سال ۱۳۹۹ و با تاکید شرکت توانیر جهت توسعه و بهسازی سیستم برق رسانی روستاهای کشور در قالب طرحی با عنوان بهارستان، در استان اردبیل کلید خورد.

رسول قدیمی با عنوان اینکه طی سه سال گذشته، در ۱۵ روستای شهرستان اردبیل، طرح بهارستان اجرا شده است افزود: از ابتدای سالجاری این طرح در روستاهای دوه چی، کرکرق، قلینج قشلاقی، خیارک ، الماس، قاسم قشلاقی ، سامیان و ایوریق به اتمام رسیده و تا پایان سال نیز روستاهای گئندیشمین و کّلی اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای این طرح در ۱۰ روستای اردبیل طی سال آینده افزود: قرارداد اجرای طرح بهارستان در روستاهای عموقین، رحیم بیگلو، طالب قشلاقی، شیخ عظیم لو، نوران، حمیدآباد، گرجان، جمایران و ملاعسگر با پیمانکاران منعقد شده که بخشی از آنها بزودی و قبل از پایان سال، عملیات بهسازی را شروع خواهند کرد.

مدیر برق اردبیل با اعلام اینکه اجرای طرح بهارستان در روستاهای اردبیل، اهداف متنوعی را دنبال می کند گفت: جابجایی و مقاوم سازی پایه های برق در معابر روستایی، تامین ولتاژ مطمئن مشترکان روستایی، اصلاح روشنایی معابر عمومی روستاها، اصلاح فرسودگی و توسعه شبکه برق و تامین برق متقاضیان جدید انشعاب، از جمله اهداف این طرح می باشد.

قدیمی در پایان با اشاره به اینکه، شرکت توانیر برای تداوم خدمت رسانی به روستاهای برقدار شده، طرح بهارستان را با هدف ایجاد پایداری برق و کاهش تلفات و خاموشی شبکه های برق روستایی آغاز کرده اظهار داشت: امیدواریم با تداوم اجرای این طرح در روستاهای استان، بیش از پیش زمینه محرومیت زدایی و آسایش مشترکان در روستاها فراهم شود.