بهره مندی ۶۶ خانوار زمین حسن بشاگرد از آب پایدار

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از بهره مندی ۶۶ خانوار روستای “زمین حسن” بشاگرد از آب پایدار خبر داد. به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، امین قصمی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در راستای تامین آب مورد نیاز روستائیان، اعتبارات ویژه ای در نظر گرفته […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از بهره مندی ۶۶ خانوار روستای “زمین حسن” بشاگرد از آب پایدار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، امین قصمی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در راستای تامین آب مورد نیاز روستائیان، اعتبارات ویژه ای در نظر گرفته است، افزود: بسیاری از منابع زیر زمینی و چشمه های شهرستان بشاگرد بدلیل خشکسالی سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ کم آب یا خشک شده اند که این شرکت را ناگزیر به اجرای طرح های  جایگزین کرده است.

به گفته وی، در اجرای سیاست بهره مندی روستائیان از آب پایدار، آبرسانی به روستای زمین حسن بشاگرد نیز به سرعت در دستور کار قرار گرفت.

وی در تشریح وضعیت آب روستای زمین حسن افزود: آب این روستای ۲۸۰ نفره تا پیش از این از محل چشمه نزدیک روستا تامین می شد که به دلیل کاهش شدید حجم اب چشمه، مردم روستا با کمبود آب مواجه شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان ادامه داد، در این راستا طرح آبرسانی از محل چاه جدید در دستور کار قرار گرفت که با تکمیل آن مردم این روستا از آب پایدار بهره مند شدند.

قصمی به احجام اجرای این پروژه اشاره کرد و افزود: شرکت آب و فاضلاب برای اجرای این پروژه اقدام به حفر و تجهیز یک حلقه چاه، احداث شبکه برق و ایجاد پست هوایی ، احداث ۱۳۰۰ متر لوله گذاری شبکه داخلی و ۱۰۰۰ متر لوله گذاری خط انتقال کرد.

وی همچنین گفت: یک باب مخزن چهل متر مکعبی در این روستا توسط سپاه احداث شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان ابراز امیدواری کرد، با اجرای این پروژه آب مشترکین زمین حسن به پایداری لازم برسد.