بهره مندی ٩٠ هزار مشترک در استان قزوین از برق رایگان

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع  نیروی برق استان قزوین گفت : با رعایت الگوی مصرف برق بیش از ۹۰ هزار مشترک تحت پوشش طرح برق امید قرار گرفته و هزینه ای برای انرژی برق پرداخت نکردند. سید محمد قافله باشی در خصوص اجرای طرح ملی امید اظهارداشت:طرح تخفیف ۱۰۰ درصدی مشترکان کم‌مصرف برق […]

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع  نیروی برق استان قزوین گفت : با رعایت الگوی مصرف برق بیش از ۹۰ هزار مشترک تحت پوشش طرح برق امید قرار گرفته و هزینه ای برای انرژی برق پرداخت نکردند.

سید محمد قافله باشی در خصوص اجرای طرح ملی امید اظهارداشت:طرح تخفیف ۱۰۰ درصدی مشترکان کم‌مصرف برق با نام «طرح برق امید» از آبان ماه سال گذشته به صورت رسمی کلید خورد و مهم‌ترین ویژگی این طرح رایگان شدن هزینه برق مشترکینی است که در ماه‌های گرم سال، کمتر از ۱۰۰ کیلووات ساعت و در سایر زمان‌ها کمتر از ۸۰ کیلووات ساعت مصرف دارند.

قافله باشی تصریح کرد: این طرح می تواند مشترکین کم مصرف واقعی را تحت پوشش قرار داده و مشوقی برای سایر مشترکین پرمصرف و حرکت در مسیر مدیریت مصرف در کشور باشد.

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین یادآورشد: میانگین متوسط مصرف  ماهیانه مشترکین خانگی استان  ۱۵۰ تا ۱۷۰ کیلو وات است که بیشترین مصرف در شهر قزوین با ۱۷۰ کیلو وات متوسط مصرف  ماهیانه  می باشد .

قافله باشی اظهارداشت: در سال گذشته دو میلیون و ۱۰۶ هزار و ۱۰۹ فقره قبض سبز( به صورت پیامکی) در استان صادر شد که از این تعداد محاسبه ۱۱۹ هزار قبض مشترک، صفر بوده که از این تعداد ۵۷ هزار مشترک روستایی و ۶۱ هزار مشترک شهری است .

۱۴۷ هزار مشترک تحت پوشش برق امید

وی گفت:  که تعداد قبوض برق صادره که مشمول طرح برق امید شدند  ۱۴۷ هزار و ۶۶۳ مشترک بود.

قافله باشی بیان کرد : ۴۴ هزار و ۳۷۸ فقره از قبوض برق امید روستایی و ۱۰۳ هزار و ۲۸۵ قبض شهری است  که می توان گفت این تعداد از مشترکین الگوی مصرف را  بخوبی رعایت کرده اند.

وی اضافه کرد: میزان الگوی مصرف در ۸ ماهه سال تا  سقف ۲۰۰ کیلو وات ساعت  ماهیانه و در ماههای خرداد، تیر، مرداد و شهریور ۳۰۰ کیلووات ساعت  ماهیانه است.

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین تصریح کرد: در خرداد ماه سال گذشته ۶۳۴ هزار و ۲۰۸ فقره قبض صادر شده که نشان می دهد این تعداد مشترکین الگوی مصرف را رعایت نکردند که ۱۱۵ هزار و ۲۸۱ فقره آن روستایی و ۵۱۸ هزار و ۹۳۷ فقره آن شهری است.

۹۰ هزار و ۷۵۰ فقره قبض برق امید

وی اضافه کرد: مشترکینی که در یک دوره یا بیشتر مشمول طرح برق امید شدند ۹۰ هزار و ۷۵۰ فقره است که ۶۰ هزار و ۸۰۱ فقره آن شهری و ۲۹ هزار و ۹۴۹ فقره آن روستایی است.

قافله باشی یادآورشد: تعداد مشترکین خانگی برق در استان حدود ۴۸۰ هزار مشترک است که معادل ۱۸ درصد این جمعیت تحت پوشش برق امید قرار گرفته اند.

وی اظهار داشت : از مشترکین پر مصرف انتظار داریم در سال ۱۴۰۰ همانند مشترکین خوش مصرف خودرا در ردیف افرادی قرار دهند که الگوهای تعیین شده را رعایت کرده و در تامین انرژی پایدار در استان همراه شرکت توزیع نیروی برق باشند.

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: با توجه به کاهش بارشها در فصل جاری و پیش بینی گرم شدن هوا و افزایش مصرف انرژی از مشترکین خانگی انتظار داریم برای جلوگیری از کاهش تولید در کارخانه ها در مدیریت مصرف برق و صرفه جویی در انرژی مشارکت کنند تا چرخ صنعت و کشاورزی همچنان با سرعت در مسیر تولید به حرکت درآید.

مشترکین نرم افزار « برق من » را نصب کنند.

قافله باشی اضافه کرد: با توجه به شرایط کرونایی و ضرورت بهره گیری از خدمات غیر حضوری و الکترونیکی از شهروندان انتظار داریم با نصب نرم افزار« برق من» از خدمات متعدد این فضا استفاده کنند.

وی افزود : در راستای طرح تحول دیجیتال در صنعت برق و همچنین رفاه و آسایش مردم، ارائه خدمات غیرحضوری به مشتریان در دستور کار توانیر قرار گرفته و اولین طرح تحول دیجیتال با حذف قبوض کاغذی و جایگزینی قبوض الکترونیک شروع شده که تقریباً تمام خدمات مربوط به برق خانگی در اختیار کاربر قرار می گیرد.

قافله باشی اظهارداشت: دریافت صورت ‌حساب، مشاهده آخرین قبض، سابقه مصرف و پرداخت، ماشین‌حساب تعرفه، خوداظهاری قرائت کنتور،بررسی صورت ‌حساب و تسویه‌حساب از جمله خدمات غیر حضوری قابل دریافت است.

وی بیان کرد:در بخش خدمات مشترکین هم درخواست انشعاب جدید، تفکیک یا ادغام، وصل مجدد انشعاب، تغییر مکان داخلی، جمع‌آوری موقت انشعاب، آزمایش کنتور، درخواست اصلاح نام، اصلاح اطلاعات، درخواست افزایش یا کاهش انشعاب، اصلاح سرویس انشعاب، قطع موقت انشعاب، نصب مجدد انشعاب، جمع‌آوری دائم انشعاب، تغییر تعرفه، تغییر نام مشترک امکان پذیر است.

پرداخت ۱۳ میلیارد ریال پاداش همکاری به صنایع استان

معاون فروش و امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین اظهارداشت: از همکاری صنایع در زمستان سال گذشته رضایت داریم و قدردان آنها هستیم که با مدیریت مصرف در صنعت توانستیم از بحران مقطعی در زمستان عبور کرده وخاموشی نداشته باشیم.

وی گفت: در زمستان سال گذشته ۱۳ میلیارد ریال پاداش همکاری برای مدیریت مصرف انرژی به صنایع پرداخت شد و امسال هم آماده همکاری با صاحبان واحدهای صنعتی و تولیدی برای عبور از پیک تابستان هستیم.

قافله باشی اضافه کرد: در استان ۴ هزار مشترک صنعتی داریم که ۲۴۰۰ مشترک صنعتی و دیماندی است که بیشترین همکاری را با شرکت توزیع نیروی برق استان داشته اند و مابقی مشترک عادی هستند.