بهره برداری از پروژه های برق گیلان در هفته دولت

با هدف افزایش ظرفیت بارگیری، اصلاح افت ولتاژ و جلوگیری از اعمال محدودیت در برق منطقه ای گیلان، 2 پروژه در هفته دولت امسال، افتتاح و بهره برداری می شود. به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای گیلان “نادر آذرپی” با اعلام این خبر گفت: این پروژه ها در راستای شناسایی، امکان سنجی و […]

با هدف افزایش ظرفیت بارگیری، اصلاح افت ولتاژ و جلوگیری از اعمال محدودیت در برق منطقه ای گیلان، 2 پروژه در هفته دولت امسال، افتتاح و بهره برداری می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای گیلان “نادر آذرپی” با اعلام این خبر گفت: این پروژه ها در راستای شناسایی، امکان سنجی و ارایه الگو به منظور جابجایی تجهیزات در جهت بهره وری اقتصادی افتتاح و به بهره برداری می رسند.
وی افزود: در اجرای پروژه افزایش ظرفیت پست 20/63 آستانه، با جایگزینی دو دستگاه ترانسفورماتور 30 مگاولت آمپر با دو دستگاه ترانسفورماتور40 مگاولت آمپر در محل پست آستانه و با استفاده از امکانات موجود شرکت برق منطقه ای گیلان، ظرفیت توان الکتریکی در این پست به میزان 33 درصد افزایش خواهد یافت.
آذرپی در خصوص دومین پروژه افتتاحی هفته دولت گفت: در اجرای پروژه افزایش ظرفیت پست رشت شمالی، با جایگزینی یک دستگاه ترانسفورماتور 40 مگاولت آمپر با یک دستگاه ترانسفورماتور30 مگاولت آمپر در محل پست و با استفاده از امکانات موجود شرکت برق منطقه ای گیلان، ظرفیت توان الکتریکی در این پست به میزان 33 درصد افزایش خواهد یافت.
گفتنی است که این طرح ها با اعتباری حدود 206 میلیارد ریال و با استفاده صد درصدی از تجهیزات ساخت داخل انجام خواهد شد.