بهره برداری از پروژه جداسازی شبکه توزیع برق دزفول

به منظور ارتقاء ضریب پایداری و رفع افت ولتاژ شبکه و نوسانات برق، پروژه جداسازی شبکه توزیع برق با احداث ۵ هزار متر شبکه فشار متوسط در این شهرستان به بهره برداری رسید. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان، طرح جداسازی شبکه توزیع برق منطقه چغامیش از ایستگاه فوق توزیع صفی آباد […]

به منظور ارتقاء ضریب پایداری و رفع افت ولتاژ شبکه و نوسانات برق، پروژه جداسازی شبکه توزیع برق با احداث ۵ هزار متر شبکه فشار متوسط در این شهرستان به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان، طرح جداسازی شبکه توزیع برق منطقه چغامیش از ایستگاه فوق توزیع صفی آباد اردیبهشت ماه ۹۹ در دستور کار شرکت توزیع نیروی برق خوزستان قرار گرفت و با احداث ۵ هزار متر شبکه فشار متوسط با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال به ایستگاه موبایل روهینای دزفول انتقال یافت و همزمان با آغاز هفته دولت به بهره برداری رسید.

بر اساس این گزارش ، طی سال‌های اخیر و با توجه به توسعه شهری و به دنبال آن افزایش مصارف خانگی و صنعتی در  بخش چغامیش، تامین برق از ایستگاه صفی آباد که خود جزء ایستگاه های فوق توزیع پربار دزفول به حساب می آید باعث بروز مشکلاتی از قبیل نوسان و افت ولتاژ  به خصوص در روستاهای فضیلی، مبارز آباد، قلعه خلیل و چغامیش و همچنین صنایع مستقر در منطقه شده بود که با بهره برداری از این پروژه ضمن رفع افت ولتاژ شبکه برق، قابلیت اطمینان شبکه نیز افزایش چشمگیری یافته است.

گفتنی است، بخش چغامیش دزفول با داشتن ۲۷ روستا، ۳۲ هزار نفر جمعیت، ۲۰ هزار هکتار زمین زیر کشت و کثرت شرکت‌ها، موسسه ها، دامداری‌ها و کریشن های مستقر در منطقه از ارزش و اهمیت زیادی برخوردار است و از بخش‌های مهم شهرستان دزفول به شمار می‌آید.
لازم به ذکر است این پروژه به جهت تامین آسایش مردم شریف این بخش و ارائه برق مطمئن و پایدار  برای صنایع و شرکت های این بخش از شهرستان، به دلیل تولید و اشتغال زایی آن ها، از ارزش و اهمیت زیادی برخوردار است.