بهره برداری از پروژه آبرسانی در چالدران

بهره برداری از پروژه آبرسانی به روستای «جلیل کندی» شهرستان چالدران که با مشارکت فرمانداری، بنیاد علوی و امور آب و فاضلاب این شهرستان اجرا شده بود، آغاز شد. در مراسمی که به همین مناسبت و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندارآذربایجان غربی، نماینده بنیاد علوی، فرماندار و سرپرست امور آب و فاضلاب چالدران […]

بهره برداری از پروژه آبرسانی به روستای «جلیل کندی» شهرستان چالدران که با مشارکت فرمانداری، بنیاد علوی و امور آب و فاضلاب این شهرستان اجرا شده بود، آغاز شد.

در مراسمی که به همین مناسبت و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندارآذربایجان غربی، نماینده بنیاد علوی، فرماندار و سرپرست امور آب و فاضلاب چالدران برگزار شد، بهره برداری از پروژه آبرسانی به روستای جلیل کندی آغاز و ۳۰ خانوار روستایی با ۷۵ نفر جمعیت از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

برای اتمام و بهره بردرای از این پروژه، یک باب مخزن، ایستگاه پمپاژ، خط انتقال و شبکه توزیع با صرف اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، اجرا گردیده است.

انشعابات غیرمجاز باعث افت فشار در شبکه های روستایی می شود

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت: انشعابات غیرمجاز تاثیر مستقیم در افت فشار و کاهش کمی و کیفی آب شرب ساکنان روستایی دارد و در این زمینه در تلاش هستیم تا همه انشعابات غیرمجاز را در سطح روستاها، شناسایی و جمع‌آوری کنیم.

یداله سلطانی از شناسایی یک مورد انشعاب غیرمجاز در روستای« قریخ یاشار» خبرداد و اظهار داشت: بدنبال گزارش های مردمی مبنی بر افت فشار و کمبود آب در این روستا، با تلاش پرسنل شرکت، انشعاب مذکور که متعلق به یک باغ بود و از خط انتقال اقدام به برداشت غیرمجاز می نمود، شناسایی و جمع آوری شد.

وی با بیان اینکه اکیپ‌های شناسایی و قطع انشعابات غیرمجاز و شناسایی مشترکان پرمصرف در مناطق روستایی فعالیت مستمری دارند، از روستائیان خواست؛ در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مصرف آب و انشعابات غیرمجاز، مراتب را به شماره ۱۲۲ اطلاع دهند.