برگزیدگان چهارمین دوره لیگ خبر معرفی شدند

اسم اختتام چهارمین لیگ خبر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی با معرفی برگزیدگان این لیگ برگزار شد.

به گزارش برقاب، دوره لیگ خبر، جشنواره تولیدات رسانه‌ای آب منطقه‌ای خراسان رضوی است که برای اولین بار در کشور در روابط عمومی این شرکت طراحی و ۴ سال است اجرا می‌شود.

در این جشنواره هیات داوران متشکل از مدرسان روزنامه نگاری، روزنامه نگاران با سابقه و کارشناسان روابط عمومی، همیاران برتر روابط عمومی را با معیارهای تعداد خبر، کیفیت خبر، تیتر، تلاش برای طرح مسائل حوزه آب در رسانه‌ها و شاخص رشد انتخاب کردند.

هیات داوران همچنین بر اساس شاخص‌های تعداد نشست‌های خبری، حامی رسانه، پاسخگویی به هنگام و حمایت از همیار روابط عمومی، مدیران برتر امورهای منابع آب شهرستان‌ها و واحدهای ستاد آب منطقه‌ای خراسان رضوی را معرفی کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، مراسم اختتام چهارمین لیگ خبر با حضور مدیرعامل شرکت، معاون مدیر کل روابط عمومی شرکت مادر تخصصی منابع آب ایران، جمعی از مدیران روابط عمومی دستگاه‌های دولتی، نماینده کشاورزان دشت نیشابور، معاونان و مدیران شرکت برگزار شد.

“محمدعلی نعمت نژاد” در این مراسم مردم را جامعه هدف شرکت آب منطقه‌ای عنوان و ضرورت پاسخگویی شفاف و صادقانه به مردم برای اقناع افکار عمومی و افزایش مشارکت آنان در مدیریت منابع و مصارف آب را از وظایف روابط عمومی ذکر کرد و گفت: آب منطقه‌ای خراسان رضوی مشارکت مردم در مدیریت آب را دنبال می‌کند و در همین راستا تاکنون با ۳۱ تشکل کشاورزی در استان برای تقویت مدیریت مشارکتی آب تفاهم نامه امضا کرده است.

“عبدالله اسکویی” معاون مدیر کل روابط عمومی شرکت مادر تخصصی منابع آب ایران نیز شبکه سازی رسانه ای توسط روابط عمومی آب منطقه‌ای خراسان رضوی را بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: این شبکه سازی می‌تواند برای سایر روابط عمومی‌ها به عنوان الگو مورد توجه قرار گیرد.

در ابتدای جلسه نیز “کاظم جم” مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی با ارائه گزارشی از عملکرد این روابط عمومی، تولید ۸۰۰ خبر و گزارش و انعکاس آن در رسانه‌ها طی یک سال را شگفت انگیز توصیف کرد و گفت: تولید محتوای رسانه‌ای در روابط عمومی آب منطقه‌ای خراسان رضوی به دلیل توجه به پیوست اجتماعی اقدامات آب منطقه‌ای در دستور کار قرار گرفته و اثرات شایان توجهی بر جای گذاشته است. وی افزود: در همین راستا هم اکنون ۳۵ همیار روابط عمومی، پوشش اخبار حوزه آب را انجام می‌دهند و علاوه بر آن در تمام شهرستان‌های استان خبرنگاران افتخاری روستانیوز در روستاهای هدف، اخبار و اطلاعات حوزه آب را از اقصی نقاط استان به روابط عمومی منتقل می‌کنند.

وی گفت:  روابط عمومی آب منطقه‌ای خراسان رضوی شبکه اطلاع‌یابی، پردازش اطلاعات و اطلاع رسانی را ایجاد کرده و درصدد توسعه آن است.

“کاظم جم” اقناع افکار عمومی را مهم ارزیابی کرد و افزود: ارائه آمار و اطلاعات حوزه آب به مردم در دستور کار این روابط عمومی قرار دارد و به همین دلیل توانسته‌ایم مشارکت ذینفعان در مدیریت آب را که استراتژی مهم شرکت آب منطقه‌ای است به پیش ببریم.

در پایان این مراسم برگزیدگان چهارمین لیگ خبر روابط عمومی آب منطقه‌ای خراسان رضوی بر اساس ارزیابی‌ها و آرای هیات داوران معرفی شدند.

هیات داوران در بخش تعداد خبر ضمن تقدیر از “حسام حاجی‌زاده”از منابع آب مشهد، “یاسر سلیمانی” از امور منابع آب تربت جام را به عنوان نفر برتر معرفی کرد.در بخش کیفیت خبر نیز “کوروش ناوی” از منابع آب سبزوار به عنوان نفر برتر معرفی شد.

در بخش‌های تیتر و تلاش برای طرح مسائل آب در رسانه‌ها ضمن تقدیر از “فائزه حسین‌زاده” از معاونت طرح و توسعه، “محسن بکاییان” از امور منابع آب نیشابور نفر برتر شناخته شد.

در شاخص رشد نیز ضمن تقدیر از “روح الله پورآرین” از معاونت حفاظت و بهره‌برداری،  “محمد آریاپور” از منابع آب سرخس به عنوان نفر برتر معرفی شد.

هیئت داوران همچنین “سعید خجسته‌پور” مدیر امور منابع آب نیشابور را در بخش تعداد گفتگوهای خبری، “غلامرضا ممدوحی” معاون حفاظت و بهره‌برداری در شاخص تلاش رسانه‌ای، “فاطمه رضایی” مدیر منابع آب شهرستان کلات در شاخص پاسخگویی به هنگام، “یوسف اختری” مدیر منابع آب تربت جام در شاخص حمایت از همیار و “مهران خجسته” مدیر مدیر مالی ذی حسابی در شاخص حامی رسانه را به عنوان مدیران برتر چهارمین لیگ خبر معرفی کرد.