برگزیدگان دومین جشنواره قاصد آب تجلیل شدند

آئین اختتامیه دومین دوره جشنواره مطبوعاتی قاصد آب ظهر چهارشنبه ۲۹ فروردین برگزار و از برگزیدگان این دوره از جشنواره تجلیل شد.

به گزارش برقآب، در این دوره جشنواره قاصد آب ۲۰۱ اثر در قالب های سرمقاله و یادداشت، خبر، گزارش، مصاحبه، تیتر، کاریکاتور و اینفوگرافی به دبیرخانه ارسال شد که ۲۱ اثر حائز رتبه شدند.
این جشنواره به همت شرکت آب و فاضلاب و شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان از ۱۵ دی ماه تا ۳۰ بهمن ماه سال ۱۴۰۲ برگزار شده بود.
کمک به افزایش کمی و کیفی آثار منتشر شده در رسانه ها به ویژه آب و آشنایی هرچه بیشتر روزنامه نگاران با صنعت آب و آبفا و نیز شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های کشور و به خصوص استان‌ اصفهان در عرصه رسانه از اهداف جشنواره مطبوعاتی قاصد آب است.
محورهای بخش اصلی دومین جشنواره «قاصد آب»، احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، تغییر اقلیم، فرونشست، مدیریت یکپارچه حوضه زاینده رود، مدیریت مصرف آب در کشاورزی، صنعت و نقش آب و پساب در محیط زیست، طرح ملی جهاد آبرسانی در روستاهای استان اصفهان، فرهنگ سازی رفتار در مدیریت مصرف آب شرب، تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب استان اصفهان، توزیع عادلانه آب، آب خاکستری، بازچرخانی آب، سازگاری با کم آبی، ارزش آب، سواد آبی و مسئولیت اجتماعی رسانه‌ها در مساله آب بود.
همچنین در «پویش شهروند مروج» شهروندان، در بخش جانبی این دوره از جشنواره آثاری با موضوع رفتار های نادرست دیگران در مصرف نظیر شستشوی معابر، نشت کولر، آبیاری فضای سبز، شستشوی خودرو، شستشوی فرش با آب شهری و از همه مهم تر انشعاب غیر مجاز و نصب پمپ مستقیم بر روی شبکه، فیلم های ۶۰ ثانیه ای خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.
«پویش حافظ آب» نیز از دیگر بخش‌های جانبی این دوره از جشنواره بود که آثار با موضوعات حفاظت منابع آب سطحی،آب زیرزمینی و کیفیت منابع آب در قالب فیلم های ۶۰ ثانیه ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.