برگزاری یادواره شهدای صنعت آب و برق خراسان جنوبی

یادواره شهدای صنعت آب و برق استان خراسان جنوبی و تکریم از ایثارگران این صنعت با حضور محمد شهرابی فراهانی مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران،‌

برگزاری یادواره شهدای صنعت آب و برق خراسان جنوبی با حضور مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران

به گزارش برقاب،یادواره شهدای صنعت آب و برق استان خراسان جنوبی و تکریم از ایثارگران این صنعت با حضور محمد شهرابی فراهانی مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران،‌ ایرج رضایی مشاور امور ایثارگران شرکت مدیریت منابع آب ایران، منصور شوندی مشاور امور ایثارگران شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، آقای ملیح مشاور امور ایثارگران شرکت توانیر، مجید محمودیان مشاور ایثارگران شرکت مادرتخصصی برق حرارتی، حجت الاسلام نوفرستی قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه موقت بیرجند مدیران عامل صنعت آب و برق استان، جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا خراسان جنوبی، مدیر سازمان بسیج ادارات کل استان وجمعی از مسئولین استانی و خانواده‌های شهدا و ایثارگران صنعت آب و برق استان در محل سالن شهید بصیری پور شرکت توزیع نیروی برق استان برگزار شد.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران در این جلسه با بیان اینکه برگزاری یادواره ها برای زنده نگه داشتن سیره شهدا است، اظهار کرد: می بایست خاطرات فداکاری های شهدا برای نسل جوان نقل شود.

محمد شهرابی فراهانی با اشاره به خاطراتی از عملیات های دفاع مقدس گفت: اینکه ما در جنگ تحمیلی در شرایطی که دشمنان ما خیال اشغال ایران را در عرض چند روز در سر داشتند اما بعد از ۸ سال دفاع جانانه، ذره ای از خاک ایران را از دست ندادیم که این قطعا اوج پیروزی است همانطور که در شرایط کنونی نیز با وجود تبلیغات دشمنان، مردم در انتخابات حضور یافتند و حماسه ای دیگر در تاریخ زرین این انقلاب ثبت شد.

رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق خراسان جنوبی نیز در ابتدای این جلسه با اشاره به اینکه برگزاری این یادواره با هدف انتقال پیام آرمان های شهدا به نسل جوان صورت گرفته است، اظهار کرد: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می بایست این یادآوری ها به صورت مداوم انجام شود.

مهدی دوستی ادامه داد: به برکت خون شهدا امروز ما شاهد این هستیم که ایران قوی در سطح بین المللی داریم و این افتخار بزرگی است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۷۶ ایثارگر در صنعت آب و برق استان مشغول خدمت هستند که از ابن تعداد ۱ نفر آزاده، ۱ نفر پدر شهید، ۱۸ فرزند شهید، ۶ همکار جانباز، ۱۹ همکار رزمنده، ۳۳ برادر شهید، ۳ خواهر شهید، ۶۲ فرزند رزمنده، ۳۲ فرزند جانباز و یک فرزند آزاده می باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی دبیر شورای فرهنگی و دینی صنعت آب و برق خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت برگزاری یادواره شهدا در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: امنیت و آرامش امروز ایران مدیون خون شهدا است.

حجت الاسلام نوفرستی قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه موقت بیرجند نیز در این جلسه با اشاره به جایگاه والای شهدا اظهار کرد: اطاعت محض از ولایت فقیه مشخصه اصلی همه شهدا است که باید ما نیز در این مسیر باشیم.
در پایان این جلسه از خانواده معزز شهدا تجلیل به عمل آمد.