برگزاری همایش تغذیه سالم در شرکت برق فارس

25 نفر از کارشناسان و کارکنان شرکت برق منطقه ای استان فارس با شرکت در همایش تغذیه سالم که با حضور کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد با رویکردهای نوین تغذیه سالم آشنا شدند.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس ، خانم میرزایی کارشناس ارشد تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این همایش آخرین برنامه های تغذیه سالم و رویکردها و چگونگی اجرای برنامه های تغذیه سالم برای دوری از بیماری های مختلف را تشریح کرد.

لازم به ذکر است در این همایش که  از سوی دفتر آموزش و با هماهنگی امور کارکنان و رفاه شرکت برق منطقه ای فارس برگزار شد اعلام گردید:  داشتن یک برنامه غذایی مناسب همیشه و در همه حال می تواند در بروز بسیار از بیماری از شما محافظت کند.هر کدام از ااعضای بدن نیاز به تغذیه سالم و درست دارند تا به فعالیت خود ادامه داده و سلامت شما را تضمین کنند.

“سلامت، ثروت است” چیزی است که ما در روزهای مدرسه از آن یاد گرفتیم. اما به نظر می رسد که امروزه بسیاری از ما فراموش کرده ایم که ثروت واقعی ما چیست. با زندگی پر مشغله مان، عادت های غذایی به شدت رو به وخامت رفته است. فراموش کرده ایم که تغذیه سالم چه چیزی بوده است.

داشتن یک رژیم غذایی متعادل برای ما مفید است. این ها، منافع استثنایی و بلند مدت هستند. به همین دلیل است که ما مزایای خوردن سالم و تاثیری که بر رفاه ما دارد را درک می کنیم.

خوب  خوردن و تغذیه سالم به معنی داشتن یک رژیم غذایی مناسب است که   پروتئین ، کربوهیدرات و چربی های متعادلی در بدن ایجاد کند ، این غذای خوب است که بدن ما را قوی می سازد، بیماری ها را دور نگه می دارد و ذهن و بدن مان را بهبود می بخشد. مصرف چربی های کافی هم چنین بخشی از رژیم غذایی سالم را تشکیل می دهد.

مواد غذایی خوبی مثل سبزیجات، میوه ها، حبوبات کامل، غلات، تمام مواد مغذی مورد نیاز برای بدن مان را فراهم می کنند و یک رژیم غذایی خوبی را تشکیل می دهند.