برگزاری نشست خبری رئیس اداره منابع آب با خبرنگاران

نشست خبری رئیس اداره منابع آب با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان برخوار برگزار شد.

برگزاری نشست خبری رئیس اداره منابع آب با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان برخوار

به گزارش برقاب، روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان، نوزدهم اردیبهشت ماه، جلسه ای با  حضور تعدادی از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان برخوار در محل سالن جلسات اداره منابع اب برخوار تشکیل شد.

در این جلسه دکتر سعدی قادری، رئیس اداره منابع آب شهرستان برخوار ضمن تشکر از حضور خبرنگاران در این اداره به جایگاه و نقش مهم رسانه و خبرنگار در جامعه اشاره نمودند و بیان کردند: خبرنگار و رسانه ها وجدان بیدار و چشم و گوش مردم هستند و نقش هدایت و روشنگری افکار جامعه را به عهده دارند.

وی در ادامه گزارش جامعی از وظایف، اقدامات و اهم فعالیت های این اداره در طی یک دهه اخیر و به ویژه از زمان تاسیس این اداره در شهرستان، خرداد ۱۴۰۰ تا پایان اسفند ۱۴۰۲ را ارائه نمود و افزود: مهم ترین وظیفه شرکت آب منطقه ای و اداره منابع آب تأمین آب مورد نیاز شرب، کشاورزی و صنعت و حفاظت و صیانت از منابع آب سطحی و زیرزمینی است.

قادری تعداد چاه های مجاز شهرستان برخوار را ۹۵۴ حلقه اعلام و تصریح کرد: برداشت سالیانه آنها بیش از ۹۱ میلیون مترمکعب در سال است.

وی افزود: از این تعداد چاه ۶۲۴ حلقه در بخش کشاورزی و دامداری و صنایع وابسته به آن فعال هستند که با برداشت ۸۶ میلیون مترمکعب در سال، ۹۵ درصد مصارف، بیشترین سهم از برداشت ها در شهرستان را به خود اختصاص  داده اند.

رئیس اداره منابع آب شهرستان برخوار اضافه کرد: تعداد چاه های بخش صنعت ۲۵۷ حلقه چاه است که فقط ۱.۵ میلیون مترمکعب در سال آب از منابع زیرزمینی برداشت می کنند و این چاه ها علی رغم برداشت بسیار کمی که دارند تأثیر بسزایی در توسعه و اشتغال شهرستان ایفا می کنند.

قادری اجرای برنامه احیاء و تعادل بخشی  و نیز مدیریت توامان آب وبرق در شهرستان را از دیگر فعالیت های اداره دانست و افزود: نصب کنتورهای هوشمند حجمی بر روی چاه های کشاورزی ضروری و از اقدامات مهم این اداره است.

وی تصریح کرد: در این راستا از سال ۱۳۹۲ تا ابتدای ۱۴۰۰ فقط ۴۸ دستگاه کنتور نصب شده بود ولی در سه سال اخیر ۳۲۴ دستگاه کنتور هوشمند حجمی بر روی چاه های کشاورزی با اولویت نصب بر روی چاه های دارای اضافه برداشت نصب شده است که در مجموع تعداد کنتورهای نصب شده به  ۳۷۲ دستگاه کنتور رسیده است.

رئیس اداره منابع آب شهرستان برخوار تأکید کرد: در طی ۱۰ سال اخیر ۱۱۳ حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان پر و مسدود شده است.

وی فرهنگ سازی و اطلاع رسانی و برگزاری همایش های مختلف در طی سه سال اخیر و نیز برگزاری جلسات و  نشست های هم اندیشی متعدد با ائمه محترم جمعه شهرستان، کشاورزان، اساتید دانشگاه، صنعتگران، خبرنگاران و بانوان برخوار و نیز برپایی میز مردمی در نماز جمعه شهرهای مختلف شهرستان را  از دیگر فعالیت های این اداره عنوان کرد و افزود: آشنایی عموم مردم و مسئولان با وضعیت بحرانی منابع آب زیرزمینی و به تبع آن پدیده مخرب فرونشست در شهرستان و استان ضرورت دارد تا در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب همه مردم و مسئولان همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.

قادری آزادسازی، لایروبی و پاکسازی مسیل ها و مقابله با تجاوز به حریم وبستر مسیلها را از دیگر فعالیت اداره منابع آب در شهرستان برخوار اعلام کرد.

در پایان رئیس اداره منابع آب شهرستان برخوار به پرسش های خبرنگاران پاسخ گفت و از همراهی و حضور آنها در اداره و نیز اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه آب تقدیر و تشکر نمود.