برگزاری مجازی اختتامیه دومین جشنواره ملی داستان آب

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: فرهنگ‌سازی با هدف تأثیر و تغییر رفتار مشترکان آب جایگاه ویژه‌ای دارد و «دومین جشنواره ملی داستان آب» در راستای این تغییر پایدار به وضعیت مطلوب با گسترش دایره مخاطبان به فارسی زبانان دنیا کار خود را آغاز کرد. مسعود میرمحمد صادقی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، در جلسه […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: فرهنگ‌سازی با هدف تأثیر و تغییر رفتار مشترکان آب جایگاه ویژه‌ای دارد و «دومین جشنواره ملی داستان آب» در راستای این تغییر پایدار به وضعیت مطلوب با گسترش دایره مخاطبان به فارسی زبانان دنیا کار خود را آغاز کرد.

مسعود میرمحمد صادقی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، در جلسه هماهنگی آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی داستان آب با اشاره به پویش «الف-ب- ایران» افزود: در بحث سازوکارها، فرهنگ‌سازی با هدف تأثیر و تغییر رفتار مشترکان آب جایگاه ویژه‌ای دارد و «دومین جشنواره ملی داستان آب» در راستای این تغییر پایدار به وضعیت مطلوب با گسترش دایره مخاطبان به فارسی زبانان دنیا کار خود را آغاز کرد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با تأکید بر اینکه فرهنگ‌سازی در کلیه مسائل مرتبط با آب اهمیت دارد، یادآور شد: با توجه به فرهنگ غنی نوشتاری کشورمان زبان هنر و به ویژه ادبیات و در هم تنیدگی هنر با روح مردم راهکاری برای بیان مسائل و چالش‌های آبی است.

میرمحمد صادقی با اشاره به اینکه جشنواره می‌تواند به یک جریان فرهنگی منظم، سنت موثر و کارآمد تبدیل شود، افزود: زبان هنر، یکی از شیرین‌ترین و موثرترین زبان‌ها برای حل مسائل فنی و پیچیدگی‌های مدیریت منابع آب در کشور کم‌آب ما و به‌ویژه فلات مرکزی ایران است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه نیاکان ما هنرمندی زندگی در این منطقه کم آب را داشتند، یادآور شد: زاینده‌رود زیبا و به‌طور کلی ماهیت آب در آثار همه هنرمندان جایگاه ویژه‌ای دارد و ابتکار و خلاقیت ایشان می‌تواند فرهنگ ساز میان نسل قدیم، کنونی و آینده باشد.

وی با تأکید بر اینکه ارسال آثار از سوی هنرمندان داخل و خارج از کشور در غنای دومین جشنواره ملی داستان آب اهمیت ویژه‌ای برای مدیران اجرایی داشت، تصریح کرد: این جشنواره به‌دنبال ایجاد مفهومی برای بازنمایی تصویر وضعیت منابع آب ایران در قالبی ادبی بود تا از این طریق ارتباط با نخبگان جامعه پُررنگ‌تر شود و با شیوه‌های نوین گفت‌وگو ارتقاء سطح آگاهی‌های عمومی درباره آب، ایجاد خلاقیت و الگوسازی برای خلق آثار فرهنگی با محوریت آب و مشارکت در اعتلای سطح فرهنگ عمومی جامعه بر اساس چالش‌های بوجود آمده میسر شود.

میرمحمد صادقی با تأکید بر ضرورت تدوام گام‌های فرهنگی، تصریح کرد: با توجه به تأثیرگذاری عوامل غیرمهندسی بر افکار عمومی امیدواریم شاهد پیشرفت کمی و کیفی این جشنواره در سال‌های آتی باشیم.

با توجه به مشخص شدن آرای نهایی هیأت داوران و جلسه مسئولان اجرایی جشنواره با رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، مقرر شد آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی داستان آب به‌صورت مجازی، امروز 31 تیرماه رأس ساعت 19 به‌صورت همزمان از درگاه‌های اطلاع رسانی جشنواره که ازطریق سایت شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با آدرس www.esrw.ir اعلام می‌شود، برگزار شود.