برگزاری مانور ایمنی و اطفای حریق در مدیریت برق شهرستان چگنی

مانور ایمنی و اطفای حریق با حضور پرسنل مدیریت توزیع برق شهرستان چگنی هلال احمر و آتش نشانی شهرستان چگنی برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق لرستان، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ضمن اعلام این خبر، گفت: هدف از برگزاری این مانورها تمرین عملی پرسنل به منظور آشنایی و آمادگی همکاران شرکت کننده با انواع حریق،خاموش کننده‌ها و روش‌های واقعی کنترل و اطفای آنها می‌باشد.

 مهندس مهران امیری آمادگی در مقابل با حرارت حریق را از اهداف ایمنی مانورها اعلام و بیان کرد : سنجش و توانایی عملیاتی و ایجاد مهارت و هماهنگی بین نیروهای امدادی و سنجش کارایی تجهیزات اطفای همراه در شرایط مختلف می‌بایست مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی گفت: به منظور آمادگی تمامی پرسنل این مانورها در تمامی مدیریت‌های توزیع برق شهرستان‌ها در طول سال انجام می‌پذیرد.

مهندس امیری از مردم فهیم و شریف استان درخواست نمود از شبکه و تاسیسات برق که جز سرمایه‌های ملی می‌باشند حفاظت و حراست نمایند و در مصرف بهینه انرژی صرفه‌جویی و همکاری لازم را داشته باشند.

در ادامه مهندس رضاییان مدیر دفتر ایمنی شرکت توزیع برق استان لرستان توضیحات کاملی را در خصوص اهمیت و چگونگی برگزاری برنامه‌های آموزشی و مانورها جهت آمادگی پرسنل و به حداقل رسانی خسارات جانی و مالی زحمتکشان صنعت برق بیان نمود.

وی گفت: برگزاری مانورهای ایمنی و اطفای حریق با هدف شناسایی نقاط ضعف و قابل بهبود، ارتقا ایمنی در مدیریت‌های توزیع برق شهرستان‌های استان برگزار می‌گردد.

در پایان مهندس زهابی مدیریت برق شهرستان چگنی گفت : کارشناسان آتش نشانی شهرستان روش های به کارگیری کپسول‌های اطفاء حریق و انواع آن و سایر نکات ایمنی در برخورد با آتش سوزی را برای پرسنل عملیاتی برق، با ایجاد یک محیط تحت کنترل حریق در تابلوهای برق اجرا کردند.