برنامه عملیاتی پدافندغیرعامل در حوزه انرژی برق با موفقیت اجرا شد

مدیربحران و پدافند غیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از اجرای موفق برنامه عملیاتی پدافندغیرعامل با هدف سنجش آماده به کار دیزل های ادارات در ساعات اوج بار روز خبر داد. به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس محسن نگارش از اجرای موفق برنامه عملیاتی پدافند غیرعامل […]

مدیربحران و پدافند غیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از اجرای موفق برنامه عملیاتی پدافندغیرعامل با هدف سنجش آماده به کار دیزل های ادارات در ساعات اوج بار روز خبر داد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس محسن نگارش از اجرای موفق برنامه عملیاتی پدافند غیرعامل با همکاری دیسپاچینگ و با پیشنهاد دفتر مدیریت مصرف برق برای سنجش آماده به کاری دیزل ژنراتورهای ادارات و کاهش بار در ساعات اوج بار خبر داد و گفت : این برنامه عملیاتی در چهار روز متوالی برای ارگان ها ، ادارات و بانک های دارای دیزل ژنراتور اضطراری اجرا شده است.

او اشاره کرد : برق شرکت های آب و برق منطقه ای ، مخابرات ، شرکت گاز ، شهرداری کل ، بانک های صادرات ،  ملی و تجارت ، سازمان فرهنگ و ارشاد ، تعاون و رفاه ، پخش فرآورده های نفتی ، حج و زیارت ،   جهادکشاورزی و  اداره کل ورزش و جوانان در جریان مانور قطع و دیزل های اضطراری آنان به کار گرفته شد.

وی یادآور شد : تامین برق و تجهیز شدن ارگان ها به مولدهای برق اضطراری به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در حوزه پدافند غیرعامل به خصوص برای مراکز مهم کنترل و فرماندهی؛ دفاعی؛ تولیدی و اقتصادی و درمانی حائز اهمیت ویژه ای است.

مدیربحران و پدافند غیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ترسیم چشم انداز در حوزه پدافند غیرعامل و توجه عمیق به سیاست های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری را مورد تاکید و خاطرنشان کرد:  بر اساس اجرای این برنامه عملیاتی ضمن محک سازمان ها در برابر قطع ناگهانی برق ، کاهش بار در بخش اداری استان را شاهد بودیم .

 

 

پروژه روشنایی دو بلوار شریانی در حوزه زارچ و شاهدیه اجرایی می شود

قائم مقام مدیرعامل در برق شهرستان یزد از انعقاد تفاهم نامه با شهرداران زارچ و شاهدیه برای اجرای پروژه روشنایی در این دوشهر خبر داد.

مهندس امیر ابویی در حاشیه برگزاری آیین امضا تفاهم نامه با شهرداران زارچ و شاهدیه ، افزود : برای اجرای پروژه روشنایی بلوار دانشچوی زارچ ، 46 دستگاه پایه چراغ دکوراتیو ، 74 دستگاه چراغ 125 وات ال ای دی و 1450 متر شبکه روشنایی زمینی احداث خواهد شد.

وی هزینه اجرای این پروژه را بالغ بر 6 میلیارد و 635 میلیون ریال اعلام کرد و گفت : پروژه دیگری بلوار یادآوران شاهدیه و روشنایی اطراف قلعه مسجد النبی به صورت مشارکتی اجرا می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد : 24 دستگاه پایه چراغ وسط بلواری  با 44 دستگاه چراغ 90 وات ال ای دی در مسیر این بلوار نصب خواهد شد.

وی احداث 870 متر شبکه روشنایی زمینی در این پروژه را یادآور شد و گفت :  در پروژه قلعه مسجد النبی  740 متر شبکه فشار ضعیف هوایی و 30 دستگاه چراغ 70 و 150 وات نصب و به بهره برداری می رسد.

قائم مقام مدیرعامل در برق شهرستان یزد افزایش امنیت عبور و مرور در شب ، بهبود روشنایی و ارتقای رضایت مندی مردم را از اهداف آن برشمرد.

 

 

بار پست بحرانی مهریز تعدیل یافت

مدیر دیسپاچینگ و فوریت های برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت : با استفاده از پست سیار در سر یزد ، بخش عمده ای خروجی پست مهریز تعدیل یافت.

مهندس محمد فراتی با اشاره به اینکه پست فوق توزیع 20/63 کیلوولت سریزد تا راه اندازی کامل   فعلا  به صورت سیار و با استفاده از پست سیار مورد بهره‌برداری قرار گرفته است ، افزود : این پست سیار با داشتن ترانسفورمانور 30 مگاولت آمپری در حال حاضر 10 مگاوات از بار پست مهریز را کاسته و آن را از حالت بحرانی خارج کرده است.

وی اضافه کرد : دو خروجی فشار متوسط هوایی برای تامین برق پایدار صنایع مستقر در شهرک صنعتی مهریز و شهرک سنگ برای تحقق شعار امسال و ارتقای کیفیت ولتاژ تحویلی به مشترکین بهادران و گردکوه با هزینه ای بالغ بر 8 میلیارد ریال احداث شده است.

این مسئول افزایش قابلیت اطمینان مشترکین شهرستان مهریز با کاهش بار پست مهریز و کاهش نرخ خرابی پست  را از دیگر اهداف آن برشمرد.

مدیر دیسپاچینگ و فوریت های برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد یادآور شد:  در حال حاضر بخش عمده ای از بار فیدر 411 مهریز و کل بار فیدر 417 مهریز به پست سریزد منتقل شده است.

 

 

بخش تجاری به کمک صنعت برق بیاید

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از فرهنگ سازی گسترده برای کاهش مصرف برق بخش تجاری به کمک بهره برداران در ساعات اوج بار خبر داد.

مهندس آرش نواب با اشاره به اینکه پیک بار کشور از مرز 58 هزارمگاوات فراتر رفته است گفت : افزایش و تداوم گرما و ورود سیستم های نامتعارف سرمایشی ،باعث شده است پیک بار به شدت افزایش یابد.

این مقام مسئول در صنعت برق با بیان این مطلب که به ازای افزایش هر  یک درجه دما بین 800 تا 1000 مگاوات مصرف برق، افزایش می یابد ،  گفت: سالانه 18 میلیارد مترمکعب سوخت باید مصرف شود تا 200میلیارد کیلو وات ساعت برق تولید و توزیع شود وتنها هزینه تامین این سوخت سرمایه گزافی می خواهد.

مهندس نواب به مردم توصیه کرد: استفاده از لوازم استاندارد و پر بازده به خصوص در وسایل سرمایشی  ، تنظیم دمای محیط بر روی 24 درجه سانتیگراد و بهره گیری از نور طبیعی روز به عنوان یکی از شیوه های مدیریت مصرف به شمار می رود.

 

 

استمرار انرژی الکتریکی و تلاش برای پایدار نگهداشتن شبکه ها را وظیفه ذاتی شرکت توزیع است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در نشست فرمانداران شهرستان های استان که با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ،  استاندار و معاونین وی برگزار شده بود ، استمرار انرژی الکتریکی و تلاش برای پایدار نگهداشتن شبکه ها را وظیفه ذاتی شرکت توزیع دانست و با اشاره به جایگاه مطلوب یزد در سطح کشور ، گفت : میزان خاموشی های استان به ازای هرمشترک در سال یک دهم متوسط کشوری است و این میزان برای برخی نواحی استان بیشتر است.

رییس گروه GIS و مطالعات فنی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت : بسیاری از فعالیت ها با پیاده سازی سیستم اطلاعات مکانی تسهیل شده و فعالیت های گسترده دیگری در همین راستا در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت : حفظ سلامت کارکنان و خانواده های آنان و به حداقل رساندن شیوع و پیشگیری ویروس کرونا در شرایط کنونی از اولویت های بسیارمهم و غیر قابل انکار است.

مهندس آرش نواب اضافه کرد : افزون بر 5700 ماسک N95 ، 576 ماسک نانو، بیش از 80 هزار 200 ماسک پرستاری ، افزون بر 1100 لیتر محلول شست و شو دست ، 780 لیتر محلول ضدعفونی کننده سطح و 8500 جفت دستکش در بین کارکنان سازمان توزیع شد.

قائم مقام مدیرعامل در برق شهرستان یزد گفت : با بسیج نیروهای مردمی و خیرین عزیز ، تولید تجهیزات حفاظتی نظیر ماسک و مواد ضدعفونی در داخل کشور بدون هیچ وقفه ای ادامه دارد.

مهندس امیر ابویی تاکید کرد : نیروهای قرائت کنتورو همه افراد در ارتباط مستقیم با مردم و در معرض بیماری با لوازم پیشگیرانه ای نظیر ماسک های N95 و شیلد و ماسک های از این قبیل مجهز شدند.