برق منطقه‌ای خوزستان بیش از ۳۶ هزار میلیارد ریال پروژه آماده افتتاح دارد

بیش از ۳۶ هزار میلیارد ریال پروژه آماده افتتاح برق منطقه‌ای خوزستان در دهه فجر

به گزارش برقاب،مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از ۳۶ هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال پروژه آماده افتتاح این شرکت در دهه فجر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، علی اسدی با گرامیداشت دهه مبارک فجر بیان کرد: این شرکت ۲۸ پروژه در بخش خطوط و پست‌های برق با ارزش سرمایه‌گذاری ۳۶ هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال آماده افتتاح در دهه فجر دارد.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها توسعه شبکه انتقال و فوق توزیع خوزستان را به همراه داشته است، افزود: پروژه‌های مذکور که در شهرهای مختلف استان به ثمر نشسته‌اند، تقویت زیرساخت‌های برق استان و تامین برق مشترکین چه در بخش خانگی و چه در بخش صنایع و نیز سایر بخش‌های متقاضی را باعث شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: نصب ترانس ۲۳۰ به ۱۳۲ کیلوولت اهواز ۱ به ظرفیت ۱۲۵ مگاولت آمپر، تکمیل پست ۴۰۰ به ۱۳۲ کیلوولت هاشمی اهواز به ظرفیت ۳۱۵ مگاولت آمپر، احداث پست موبیل شادگان به ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر، نصب ترانس در پست سبزآب اندیمشک به ظرفیت ۱۷۵ مگاولت آمپر، تکمیل پست ۱۳۲ به ۳۳ کیلوولت GIS خزامی به ظرفیت ۵۰ مگاولت آمپر، تعمیر و بازسازی ترانس ۴۰۰ به ۱۳۲ کیلوولت اصلی شوشتر به ظرفیت ۲۰۰ مگاولت آمپر، فاز اول تعویض هادی خط ۲۳۰ کیلوولت اهواز ۲ – سپیدار به طول ۱۲ کیلومتر، تعویض هادی خط ۲۳۰ کیلوولت اهواز ۲ – صنایع به طول ۱۲ کیلومتر و نصب شبکه فیبر نوری خط ۴۰۰ کیلوولت نیروگاه بهبهان – ارجان به طول ۵۰ کیلومتر مدار، از جمله ۲۸ پروژه آماده افتتاح است.

به گفته اسدی، هدف شرکت برق منطقه‌ای خوزستان توسعه متوازن زیرساخت‌های برق در همه استان است و در مناطقی که مشترکین و تقاضاهای جدید شکل می‌گیرد، ظرفیت شبکه برق آن منطقه برای پاسخگویی به رشد بار، افزایش پیدا می‌کند.

شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت انتقال برق در ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.