برقرسانی روستایی با استفاده از نیروگاههای خورشیدی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از برقرسانی به 95 خانوار روستایی این استان با استفاده از نیروگاههای خورشیدی در سال جاری خبرداد. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان،< ” مهندس داود راهزادی ” با بیان این مطلب گفت: 95 خانوار روستایی در قالب 13 روستا در شهرستان های […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از برقرسانی به 95 خانوار روستایی این استان با استفاده از نیروگاههای خورشیدی در سال جاری خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان،< ” مهندس داود راهزادی ” با بیان این مطلب گفت: 95 خانوار روستایی در قالب 13 روستا در شهرستان های بویراحمد، بهمئی ، چرام ، باشت و کهگیلویه با استفاده از نیروگاههای خورشیدی برای اولین بار از نعمت برق برخوردار شدند.
وی اعتبار هزینه شده برای برقرسانی به این روستاها را حدود 20 میلیارد ریال عنوان و اظهارداشت: تمامی این خانوارها با استفاده از این نیروگاهها می توانند از نعمت برق استفاده های لازم از قبیل روشنایی چهار عدد لامپ ، شارژ موبایل ، تلویزیون و حتی یخچال کوچک بهره ببرند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: روستاهایی که با استفاده از برق نیروگاههای خورشیدی اکنون در حال گذران زندگی هستند در شهرستان بویراحمد پنج روستا ، بهمئی چهار روستا ، چرام 2 روستا و شهرستان های کهگیلویه و باشت هرکدام یک روستا را شامل می شود.
راهزادی، سخت گذری ، کوهستانی ، فاصله های طولانی با شبکه های برق و پراکندگی را از مهمترین مشکلات پیش رو برای برقرسانی به روستاها در استان کهگیلویه و بویراحمد برشمرد.
بیش از هزار و 760 روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق پایدار برخوردار هستند.