بررسی چالش ها و راهکارهای استفاده از رمز ارز

مهندس سفید مو، مجری تامین برق مراکز استخراج رمز ارز شرکت توانیر، از دفتر مجری شناسایی و جمع آوری برق های غیر مجاز استخراج رمز دارایی شرکت توزیع برق مشهد بازدید کرد. این بازدید به منظور تشریک مساعی در خصوص مسائل پیش روی این حوزه در سطح کشور انجام شد.

بررسی چالش ها و راهکارهای استفاده از رمز ارز با حضور مجری تامین برق مراکز استخراج رمز ارز شرکت توانیر در توزیع برق مشهد

 

به گزارش برقآب، به نقل از دفتر روابط عمومی، در این دیدار که با حضور مجری رمز ارز شرکت توزیع برق استان خراسان رضوی  برگزار شد، مسائلی چون وضعیت شناسایی و برخورد با استخراج غیرمجاز رمزارزها، شرایط تأمین برق متقاضیان انشعاب استخراج رمزارز، بررسی آثار هاویینگ پیش رو، بررسی و بروزرسانی دستورالعمل ها و بخشنامه های این حوزه به بحث و گفت و گو گذاشته شد.

مهندس مجید حسن نژاد، مجری رمز ارز برق مشهد در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت اقدامات حوزه رمز ارز در شرکت توزیع برق مشهد،گفت: حضور مجری تامین برق مراکز استخراج رمز ارز شرکت توانیر در مشهد را فرصتی مغتنم برای تبادل نظر و حل مشکلات حوزه رمز ارز عنوان نمودند. در این دیدار، چالش ها و راهکارهای مربوط به این حوزه در سطح کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ابراز امیدواری شد با همکاری و همدلی دستگاه های ذیربط، شاهد ساماندهی این پدیده نوظهور در کشور باشیم.

وی افزود: در حال حاضر، شرکت توزیع برق مشهد اقدامات متعددی برای شناسایی و برخورد با استخراج غیرمجاز رمزارزها انجام شده و با همکاری سایر دستگاه ها، از جمله دادستانی، نیروی انتظامی و اداره جرم یابی، با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی خواهد شد.

مهندس سفید مو، نیز در این دیدار با تأکید بر لزوم ساماندهی و توسعه صنعت رمز ارز در کشور، گفت:شرکت توانیر از سرمایه گذاری های قانونی در این حوزه حمایت می کند و آمادگی دارد تا برق مورد نیاز مراکز استخراج رمز ارز مجاز را با تعرفه های مصوب تامین کند.

وی در پایان افزود: با توجه به آثار هاویینگ، لازم است تا دستورالعمل ها و بخشنامه های مربوط به حوزه رمز ارز به روزرسانی شود و در این زمینه از نظرات و پیشنهادات کارشناسان و فعالان این حوزه استفاده خواهد شد.