بررسی مشکلات افت فشار شبکه آب باحضور مدیرعامل آبفای ایلام در شهر

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام بمنظور بررسی وضعیت آب شهر ایلام از برخی مناطق بازدید بعمل آورد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات افت فشار شبکه آب قرارگرفت. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: دکتر تیموری با بیان اینکه موج گرمای شدید سراسر استان را […]

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام بمنظور بررسی وضعیت آب شهر ایلام از برخی مناطق بازدید بعمل آورد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات افت فشار شبکه آب قرارگرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: دکتر تیموری با بیان اینکه موج گرمای شدید سراسر استان را فرا گرفته است گفت: این موج گرما تا آخر هفته ادامه دارد و باعث مصرف بیش از حد انتظار آب می شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ویروس منحوس کرونا شرایط خاص و استثنایی در کشور و به ویژه در ایلام در مصرف آب ایجاد کرده است و نقطه اثر  این موضوع افزایش ۳۰ درصدی آب نسبت به سال قبل است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان افزود: متأسفانه شاهد شستشوی خیابان و کوچه ها و خودرو توسط برخی از شهروندان هستیم و علیرغم تذکرات، هیچ توجهی به این امر نمی شود.

دکتر تیموری متذکر شد: اگر مصرف آب به همین روال ادامه یابد ناچاریم جیره بندی را در دستور کار قراردهیم.

وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب براساس قانون وظیفه تأمین آب دو طبقه از آپارتمان ها را دارد گفت: شهروندان بایستی به توصیه کارشناسان این شرکت توجه کنند و حتما تانکر ذخیره آب در پارکینگ و یا حیاط منازل تعبیه نمایند تا دچار کم آبی نشوند

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یادآور شد: هم اکنون با حداکثر ظرفیت از سد ایلام و چشمه گل گل آب برداشت و به داخل شهر پمپاژ میشود.

وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری و همراهی مردم فهیم استان بتوانیم این بحران راپشت سر بگذاریم.

لازم به یادآوری است دکتر تیموری در جریان  بازدید از چند نقطه شهر که با افت فشار مواجه بودن  دستورات لازم جهت رفع مشکل را صادر نمودند.

نماینده مردم ایلام درمجلس شورای اسلامی از روستاهای حوزه بخش چوار بازدید کردند

دراین بازدید قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گزارش مدونی از وضعیت آب روستاهای بخش چوار ارائه دادند.

مهندس حسنی ضمن خیر مقدم به نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طرح یکپارچه سازی شرکتهای آب و فاضلاب آبرسانی به روستاها از اولویت برخورداراست گفت: این شرکت طرح آبرسانی به روستاهای بخش چوار شامل دو مرحله کوتاه مدت و بلند مدت طراحی شده که بزودی طرح بلند مدت آن اجرایی خواهد شد.

 وی گفت: دراین طرح یک حلقه چاه آب با آبدهی ۵۰ لیتر درثانیه در منطقه تنگ حمام چوار حفر و تجهیز شده که منتظر تخصیص اعتبار برای اجرای خط انتقال آن بطول ۴۰ کیلومتر هستیم.

وی اعتبار موردنیاز برای این طرح را ۳۵ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: درصورت تأمین اعتبار عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

مهندس حسنی گفت؛ با اجرای این طرح مشکل آب تمام روستاهای بخش چوار حل خواهد شد

وی گفت: این شرکت در طرح کوتاه مدت با تانکرهای سیار آبرسانی میکند و تا اجرای طرح بلند مدت آب این روستاها از طریق تانکر سیار آبرسانی میشود.

در ادامه این بازدی بسطامی نماینده مردم شهرستانهای ایلام- ایوان – مهران – سیروان- چرداول و هلیلان ضمن قدردانی از خدمات شرکت آب و فاضلاب قول مساعد دادند که از طریق وزارتخانه مربوطه پیگیر تأمین اعتبار برای اجرای طرح آبرسانی به روستاهای بخش چوار باشند