بررسی روند تصفیه و توزیع آب شرب در ماکو

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی به همراه نماینده مردم شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی، در بازدید از تاسیسات تولید و انتقال آب شرب ماکو، روند تصفیه و توزیع آب شرب در این شهر را مورد بررسی قرار داد. یوسف شمچی در این بازدیدها که بدنبال بارندگی […]

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی به همراه نماینده مردم شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی، در بازدید از تاسیسات تولید و انتقال آب شرب ماکو، روند تصفیه و توزیع آب شرب در این شهر را مورد بررسی قرار داد.

یوسف شمچی در این بازدیدها که بدنبال بارندگی های اخیر و وقوع سیل و بروز قطع آب شرب در ماکو، انجام گرفت، از قسمت های مختلف خط لوله انتقال آب خام، تاسیسات و ایستگاه های پمپاژ، تصفیه خانه های شماره یک و دو آب شرب، بازدید و راهکارهای لازم جهت حل مشکل قطع آب در زمان بارندگی و سیل در شهرستان ماکو را ارائه نمود.

وی همچنین طی نشستی در محل تصفیه خانه آب شماره یک ماکو با مدیر امور و کارشناس ناظر بر تصفیه خانه های آب و کارشناسان ستاد شرکت، ضمن تبادل نظر، در جریان آخرین روند کارها و امورات قرار گرفته و با قدردانی از مدیریت و مجموعه کارکنان تصفیه خانه های آب، روند فعالیت های انجام شده را خوب ارزیابی کرد.

مدیر امور آب و فاضلاب ماکو نیز در این نشست با تشریح مشکل قطعی آب در مواقع بارندگی و سیل در رودخانه زنگمار، اظهار داشت: سیل در حومه ماکو منجر به باز کردن دریچه تحتانی سد بارون و باعث افزایش کدورت آب رودخانه شده که در نتیجه آبگیرهای تصفیه خانه های آب در مسیر پایین تر از سد، با کدورت بالا مواجه می شوند.

 حسین جعفری نژاد افزود: این اتفاقات باعث خارج شدن تصفیه خانه های آب از مدار بهره برداری شده و در نتیجه اب شرب  شهرهای ماکو، شوط، بازرگان و چندین روستای تابعه با مشکل قطعی آب مواجه می شوند.

وی با تشریح راهکارهای پیشنهادی و اقدامات عملی برای رفع اینگونه مشکلات، از قائم مقام شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی خواست، برای رفع مشکل قطع شدن آب در مواقع بارندگی و سیلاب، در انجام برنامه ها تسریع شود.

در پایان این جلسه، بر عزم جدی در حل مشکل قطعی آب و جذب اعتبارات لازم از سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو برای حفر چند حلقه چاه آب برای مواقع بحرانی و سیل در ماکو، تاکید شد.

شناسایی 87 فقره انشعاب غیرمجاز آب در روستاهای پلدشت

مدیر امور آب و فاضلاب پلدشت از شناسایی 87 فقره انشعاب غیرمجاز آب از ابتدای سال جاری در این شهرستان خبر داد.

حسین علی نژاد با بیان اینکه از این تعداد یک فقره انشعاب صنعتی و مابقی خانگی هستند، اظهار داشت: برای این انشعابات جهت طی مراحل قانونی، اقدامات لازم برابر آیین نامه عملیاتی انشعابات غیرمجاز صورت گرفته است.

وی افزود: با همت و تلاش پرسنل امور آب و فاضلاب و نیز همراهی شوراها و دهیاران روستایی، کشف و قطع انشعابات غیر مجاز که موجب افت فشار آب و تضییع حقوق سایر مشترکین می شوند، تداوم خواهد یافت.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان پلدشت در پایان از مشترکین و مردم، خواست تا در صورت مشاهده انشعابات غیر مجاز، مراتب را در اسرع وقت به امور آب و فاضلاب پلدشت با شماره تماس 34283750 یا اتفاقات امور به شماره 122 اطلاع دهند.