برخی از روستاها در تابستان هیچ گونه منبع تامین آب ندارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان بر لزوم فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در تابستان سالجاری به دلیل کاهش بارندگی و پائین آمدن میزان آب های سطحی و زیر زمینی تاکید کرد. امین قصمی در نشست با ائمه جماعت شرکت آب و فاضلاب هرمزگان مستقر در شهرستان های استان، با بیان اینکه ما مسئول تامین […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان بر لزوم فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در تابستان سالجاری به دلیل کاهش بارندگی و پائین آمدن میزان آب های سطحی و زیر زمینی تاکید کرد.

امین قصمی در نشست با ائمه جماعت شرکت آب و فاضلاب هرمزگان مستقر در شهرستان های استان، با بیان اینکه ما مسئول تامین آب مردم هستیم، افزود: به دلیل کاهش بارندگی در فصل زارعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ سدها و چاه های تامین آب شرب مناطق مختلف استان هرمزگان کاهش و بعضا خشک شده است که نیازمند مصرف بهینه آب و همراهی مردم در مدیریت مصرف هستیم.

وی تصریح کرد، تابستان پیش رو در برخی از روستاها هیچ گونه منبع تامین آبی نخواهیم داشت و باید این موضوع را با مردم در میان بگذاریم و از آنها کمک بخواهیم که بیشتر از گذشته در “مدیریت مصرف” با آب و فاضلاب همکاری داشته باشند.

مدیرعامل آبفا با بیان اینکه خشک شدن چاه های تامین آب به منزله شانه خالی کردن آب و فاضلاب از وظیفه اش نیست، ادامه داد، برای گذر از تنش آبی تابستان، جلسات متعدد مدیریت بحران برگزار شده و برنامه ریزی های لازم برای کاهش تاثیرگذاری کم آبی بر زندگی مردم بویژه آبرسانی سیار صورت گرفته است.

به گفته قصمی، در تابستان پیش رو، شهر بندرعباس و شهرستان خمیر به دلیل اقدامات سه سال اخیر و استفاده از ظرفیت شیرین سازی آب دریا با مشکلات کمتری مواجه خواهند شد اما چالش اصلی ما تامین آب روستاهاست که تمام توان شرکت آب و فاضلاب در این زمینه به کار گرفته می شود تا بتوانیم آب مورد نیاز مردم را تامین کنیم.

وی از ائمه جماعت شرکت آب و فاضلاب هرمزگان بخاطر آشنایی بیشتر بر وضعیت تامین آب مناطق مختلف خواست، تا با مردم صحبت و شرایط پیش رو را برای آنها تشریح کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب را ضروری دانست و گفت: روحانیون با توجه به حضور مستمرشان در بین مردم می توانند واقعیت ها را با مردم در میان بگذارند و آنها را در مصرف بهینه آب تشویق کنند.

وی در عین حال از همکاری مردم در شرایط سخت قدردانی کرد و گفت: هر زمان با مردم صادقانه موضوعی را در میان گذاشتیم همکاری های فراتر از انتظار داشتیم که امیدواریم در این برهه حساس نیز با در نظر گرفتن شرایط کم بارشی مثل همیشه همراهی لازم را داشته باشند.

قصمی ابراز امیدواری کرد، با مجموع اقدامات در دستور کار شرکت آب و فاضلاب و استفاده از ظرفیت شیرین سازی آب دریا بتوانیم آب مورد نیاز مردم را در سال های آینده به پایداری لازم برسانیم.

وی در ادامه با قدردانی از تلاش های ائمه جماعت شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در اجرای برنامه های فرهنگی و دینی افزود: خوشبختانه سال گذشته با تلاش های ائمه جماعت و دیگر پرسنل آبفا در ارزیابی های مختلف برنامه های فرهنگی موفق به کسب رتبه های برتر شدیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان همچنین با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بر اهتمام ویژه در اجرای برنامه های این ماه تاکید کرد و گفت: با اجرای برنامه های سازگار با کرونا بتوانیم شور و نشاط ویژه در ماه رمضان داشته باشیم.

در این جلسه همچنین حجت الاسلام والمسلمین لبخندان مشاور فرهنگی مدیرعامل آب فاضلاب هرمزگان گفت: خوشبختانه سال گذشته با تعامل و اهمیت دادن به کار فرهنگی موفق به کسب رتبه در ارزیابی دستگاه های نظارتی شدیم.

وی با تاکید بر اقامه نماز افزود: ظهور و بروز تمام فعالیت های فرهنگی در نماز است و وقتی نماز پررونقی داشته باشیم سایر فعالیت های فرهنگی نیز پوشش خواهد داد.

همچنین عمار حیدری دبیر شورای فرهنگی و دینی شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در این جلسه با قدردانی از همکاری ائمه جماعت آبفا در سال گذشته، از برنامه ریزی برای برگزاری هرچه بهتر این برنامه ها در سالجاری بویژه ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گفته وی، شرکت آبفا در برگزاری برنامه ها تابع سیاست های اتخاذ شده ستاد ملی مبارزه با کروناست و چنانچه محدودیت هایی در این زمینه در نظر گرفته شود، برنامه های فرهنگی بصورت آنلاین در دستور کار قرار خواهد گرفت.