برخورد قانونی با هرگونه آبخوان خواری

بازدید مشترک از چاه های آب شرب شهرستان کردکوی توسط کارشناس گشت و بازرسی اداره منابع آب کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان و کارشناس آب و فاضلاب شهرستان کردکوی انجام شد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان ، رئیس اداره منابع آب شهرستان های کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان اظهار کرد: با […]

بازدید مشترک از چاه های آب شرب شهرستان کردکوی توسط کارشناس گشت و بازرسی اداره منابع آب کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان و کارشناس آب و فاضلاب شهرستان کردکوی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان ، رئیس اداره منابع آب شهرستان های کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان اظهار کرد: با توجه به کسری مخازنآبخوانهای عمیق آب زیرزمینی و حساسیت های تامین آب شرب، بازدید مشترکی با حضور کارشناس گشت و بازرسی و کارشناس آب و فاضلاب شهرستان کردکوی صورت گرفت.

مهندس حسن درویشی افزود: در این بازدید مقرر شد هر گونه تخلف در شعاع 1000متری چاه شرب اعم از حفر غیرمجاز چاه، اضافه برداشت چاههای مجاز از طریق کشت شالی و… شناسایی و مراتب از طریق مراجع قضایی پیگیری شود.

مهندس درویشی در انتها خاطر نشان کرد: با هرگونه آبخوان خواری علی الخصوص در حریم چاههای شرب برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

 عزم محکم شرکت آب منطقه ای گلستان و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بر تقویت همکاری

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، استاندار گلستان و سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان بر تقویت همکاری قرارگاه و شرکت آب منطقه ای در اجرای طرحهای عمرانی تاکید کردند.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در جلسه استانداری گلستان اظهار کرد: سالهاست قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) به کمک دولت ها آمده است و امروز قرارگاه توانسته جای خالی پیمانکاران خارجی را پر کند.
دکتر سعید محمد افزود: امروز با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی تمامی پروژه های قرارگاه فعال است که اگر تامین اعتبار از سوی دولت انجام بگیرد با سرعت بسیار بیشتری پروژه ها را تکمیل می کنیم.
وی ادامه داد: قرارگاه در پروژه سد نرماب حضور قوی داشته و تامین مالی توافق شده خود را انجام داده است و تا انتهای سال این سد به مرحله آبگیری می رسد.
استاندار گلستان نیز در این جلسه اظهار کرد: همکاری قرارگاه در طرحهای زهکشی اراضی استان ، کریدور راه آهن شمال – جنوب  ، احیای خلیج گرگان ، تکمیل سد نرماب ، ساخت سد شصت کلا ، ساخت بیمارستان گنبد کاووس ، ساخت شهربازی گرگان و سایر طرحهای عمرانی موجب پیشرفت استان خواهد شد .
دکتر هادی حق شناس افزود: با تکمیل سد نرماب علاوه بر ایجاد آرامش برای مردم و جلوگیری از سیل در استان ، بیش از ۵۰۰ هزار نفر از مردم استان از آب شرب سالم استفاده خواهند کرد و کشاورزی رونق بیشتری خواهد گرفت.
سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان در این جلسه با تشکر از استاندار گلستان در اهتمام به پروژه های شرکت آب منطقه ای ، از قرارگاه خاتم الانبیاء در جریان کمک و همیاری فراوان در جریان سیل سال 98 در استان قدردانی کرد.
مهندس سید محسن حسینی اظهار کرد: طرح های متعددی در شرکت آب منطقه ای تعریف شده که به دلیل محدودیتهای اعتباری نمیتوان آنها را به صورت دلخواه عملیاتی کرد و حضور قرارگاه می تواند منشاء خیر در این زمینه باشد .
وی افزود : طرحهایی مانند طرح آبرسانی از سد نرماب به شهرهای مینودشت، گنبد، اینچه برون و ۱۳۰ روستای مرزی ، اجرای طرح خط انتقال، تصفیه خانه و مخازن آب شرب به شهر گرگان ، طرح زهکشی اراضی 78 هزار هکتاری و سیستم انتقال و کنترل سیل گرگانرود ، طرح اجرای سد مخزنی آقدکش و  کانال انتقال سیلاب ، طرح احداث سد مخزنی شصت کلاته به منظور تامین آب شرب گرگان ،  طرح احداث سد مخزنی قره چای رامیان ، طرح لایروبی رودخانه ها و کانال های منتهی به خلیج گرگان و دریای خزر و کانالهای خلیج گرگان به دریا و طرح احداث سامانه انتقال آب صنعت از سدهای گلستان، بوستان و نرماب به صنایع شمال و شمالغرب استان از طرحهایی است که هر یک جنبه های حیاتی برای استان دارد و موجب رفع مشکلات و تسریع پیشرفت استان می شود.
سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان برآورد هزینه این ۸ طرح را بالغ بر ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بیان نمود و اظهار امیدواری کرد که با پیگیری همه جانبه وزارت نیرو ، استانداری گلستان ، قرارگاه خاتم الانبیاء و شرکت آب منطقه ای در آینده ای نزدیک شاهد آغاز عملیات اجرایی تمامی یا تعدادی از این طرحهای سرنوشت ساز در استان گلستان باشیم.