برخورداری ۲۶ روستای عقدا از آب شرب سالم و پایدار

مدیرعامل شرکت آبفای استان یزد از بهره برداری طرح های محرومیت زدایی در 26 روستای عقدا از توابع شهرستان اردکان تا پایان امسال خبر داد.

برخورداری ۲۶ روستای عقدا از آب شرب سالم و پایدار

 

به گزارش پایگاه خبری برقآب، جلال علمدار مدیرعامل شرکت آبفای استان یزد در نشست بررسی مشکلات پروژه آبرسانی عقدا که با حضور نمایند مردم اردکان در مجلس، نماینده قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)، فرماندار و بخشدار اردکان برگزار شد، گفت: در قالب جهاد آبرسانی به روستاهای استان ۲۶ روستای عقدا ، جمعیتی بالغ بر هفت هزار و ۵۰۰ نفر از آب شرب بهداشتی و پایدار برخوردار می شوند.

او به پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی مجتمع آبرسانی عقدا اشاره کرد و افزود: برای اجرای این طرح بیش از ۴۴۰ میلیارد ریال از محل طرح ملی محرومیت زدایی از سوی قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان یزد با قدردانی از کار جهادی قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در اجرای پروژه های آبرسانی به روستاهای استان، اظهار داشت: در این نشست مقرر شد فرمانداری اردکان در زمینه صدور مجوزها و تهیه تجهیزات به منظور تسریع در روند اجرای این پروژه ها همکاری لازم را داشته باشد.

علمدار تصریح کرد: مجتمع آبرسانی عقدا شامل ۱۶ باب مخزن با حجم سه هزار و ۴۶۰ متر مکعب، پنج باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۱۳ لیتر بر ثانیه و ۶۸ کیلومتر خط انتقال است.