برای پنج طرح توسعه شبکه فاضلاب خرم‌آباد ۴۳۵میلیارد ریال هزینه شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با بیان اینکه پنج طرح در استان آماده بهره‌برداری است، گفت: ۴۳۵ میلیارد ریال برای طرح توسعه شبکه فاضلاب شهر خرم‌آباد هزینه شده است.

به گزارش برقاب : برای پنج طرح توسعه شبکه فاضلاب خرم‌آباد ۴۳۵میلیارد ریال هزینه شد . یاسر اکبریان  مدیرعامل آبفای لرستان اظهار کرد: پنج طرح شبکه فاضلاب در استان آماده بهره‌برداری است که مربوط به توسعه شبکه فاضلاب شهرهای خرم‌آباد، کوهدشت، دورود، الیگودرز و بروجرد بوده و از محل اعتبارات عمرانی یک هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال برای آنها هزینه شده است.

وی افزود: عملیات اجرایی تمامی این طرح‌ها سال گذشته آغاز شده و از طریق این طرح‌ها برای ۳۷ نفر نیز در حین عملیات ساخت، ایجاد اشتغال شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان افزود: برای طرح توسعه فاضلاب شهر خرم‌آباد ۴۳۵ میلیارد ریال هزینه شده  و ۸.۷ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب (خط اصلی و فرعی) نیز اجرا شده است،همچنین برای اجرای ۶.۷ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب کوهدشت ۲۰۴ میلیارد ریال هزینه شده است.
اکبریان تصریح کرد: همچنین برای توسعه فاضلاب دورود ۴۷۲ میلیارد ریال برای اجرای ۵.۹ کیلومتر شبکه جمع‌آوری و ۳۱۱ میلیارد ریال برای اجرای ۸.۹ کیلومتر شبکه توسعه فاضلاب الیگودرز هزینه شد.
وی ادامه داد: ۱۰.۵ کیلومتر شبکه جمع‌آوری اصلی و فرعی فاضلاب شهر بروجرد نیز با ۳۶۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرایی شد که این طرح ها همزمان با دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان بیان کرد: حدود ۶۰۴ هزار مشترک آب و ۲۹۸ هزار مشترک فاضلاب تحت پوشش خدمات شرکت آبفای لرستان هستند.